Astroloji

Adana Devlet Tiyatrosu Şubat ayında 5 oyun ile perde açacak

Adana Devlet Tiyatrosu Şubat ayında 5 oyun ile perde açacak

Adana Devlet Tiyatrosu(ADT), Şubat ayında 4’i yetişkin, 1’i çocuk oyunu olmak üzere toplam 5 oyunla seyirci karşısına çıkacak.

Geçen sezon oyunlarından olan “Silahlı Manzara” 1-3 Şubat ve 13-17 Şubat tarihlerinde perde açacak. Ordu tarafından kullanılması amacıyla füze taşıyan insansız hava aracı tasarlayan mühendisin, işi ve vicdanı arasındaki mücadeleyi anlatan oyunda,  H.Barış Özkan, İ.Gözde Korbek, Mehmet Akif Özdemir ve Özgür Küçüköner rol alıyor.

Adana Devlet Tiyatrosu,  William Sheakespear’in yazdığı, Özdemir Nutku’nun çevirdiği ve Malcolm Keith Kay’in yönettiği  “Coriolanus” adlı oyunla İstanbul Devlet Tiyatrosu’nu misafir edecek. Oyun 06 Şubat Salı, 07 Şubat Çarşamba, 08 Şubat Perşembe, 09 Şubat Cuma günü saat: 20.00 de, Cumartesi günü ise 15.00 de ve 20.00 de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak.

Sezonun açılış oyunu olan ve kapalı gişe oynayan  “Fareler ve İnsanlar” 20-24 Şubat tarihleri arasında izleyici karşısında olacak.          

Adana Devlet Tiyatrosu Şubat ayına “Tütüncü Dükkanı” adlı oyun ile veda edecek. İki hırsızın soygun yapmak için girdikleri tütüncü dükkanında mahsur kalmalarıyla insanlıklarını hatırlamalarını konu alan absürt komedi 27 Şubat Salı, 28 Şubat Çarşamba günü saat:20.00’de Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi’nde perde açacak.

Minik izleyicilerimiz ise 04 Şubat Pazar günü saat: 11.00 de “Ali Baba ve Kırk Haramiler” adlı çocuk oyununu izleyebilecekler.

          Ayrıca Mersin Devlet Opera ve Balesi 19 Şubat Pazartesi günü saat:20.00 de “Lüküs Hayat” ile  Adanalı sanatseverlere keyifli dakikalar yaşatacak.


DİĞER HABERLER