Paranın Sahipleri - ADEM AKÖL

15.12.2021 10:40:00

Son yıllarda hayatımıza iyice girmiş bulunan kripto para dahil, dünya piyasasındaki işlemlerde kullanılan 900 trilyon dolarlık bir sanal ekonomi hacminin varlığı kabul ediliyor ünlü iktisatçılar tarafından… Bunun 50 trilyonu, 192 ülkenin merkez bankasında; 20 trilyonu ise şirket ve şahısların ellerinde olduğu hesaplanmış… Yani, 900 trilyon doların sadece 70 trilyon doları reel paradır.

Bu kadar büyük bir parayı kontrol altında tutan yahut da sahiplenmiş olanlar ise sadece 3-5 aileye mensup kişilerdir… Çoğunlukla Yahudi kökenli olan bu kişilerin en önemlileri; şüphesiz ki, ortalık yerlerde pek görünmeyip, sessizden iş yürüten Rothschild ailesidir.

Rothschild ailesinin hikayesi 1700’lü yıllarda başlar… Rothschild efsanesinin kurucusu, Mayer Amschel Rothschild 1744 ile 1812 yılları arasında yaşamış, uluslararası finansın kurucu babası sayılan bir bankerdir.

Rivayete göre, Mayer Rothschild’in sermayesi ise 12. ve 13. yüzyıllara kadar uzanan kaynaklardan oluşmuştur… O yıllarda, Hristiyan Hacıları korumak için Papa’ya bağlı 20 bin kişilik bir ‘Tapınak Şövalyeleri’ ordusu oluşturulur… Hani, Haçlı Seferlerini yapan ‘Tapınak Şövalyeleri...’

İyi maaşları vardır Tapınak Şövalyelerinin… Ancak sefere giderken, paralarını emanet edecekleri güvenilir yer ararlar… Mayer Rothschild’in ataları, para alım-satım işini yapmaktadır o yıllarda… Tapınak Şövalyelerinin paralarını toplayıp çalıştırırlar yıllarca, hiçbir faiz ödemeden…

Hristiyanlıkta faiz haramdır çünkü… Musevilerde de haramdır, ancak tek bir farkla… Musevilerin, farklı dinden olanlardan faiz almaları mubahtır… Bu yolla, tonlarca altın paranın sahibi olur Mayer Rothschild’in ataları.

Mayer Amschel Rothschild, işini iyi bilen bir bankerdir… Atalarından kalan mirası iyi değerlendirir… Avrupa para piyasasını başkalarına kaptırmamak için iyi yetiştirdiği 5 oğlunu, Avrupa’nın farklı merkezlerine; Londra, Paris, Frankfurt, Napoli ve Viyana’ya gönderip, ellerindeki yüklü sermaye sayesinde birçok ülkenin merkez bankaları üzerinde büyük kontrol edici güç oluştururlar.

Rothschild ailesinin elindeki sermayeye, çok daha fazla para katma ile ilgili bir hikaye daha rivayet edilir… İngiltere-Prusya ittifakı ile Fransa arasında 23 yıldan beri süregelen ihtilafı bitiren Waterloo Savaşıdır… Fransa İmparatoru Napolyon’un kesin yenilgisi ile sonuçlanan Waterloo’nun akıbetinden yararlanır Rothschild ailesi.

Londra ve Paris kamuoyuna Waterloo Savaşı ile ilgili yanlış bilgiler aktararak, borsalardaki menkul kıymetlerin büyük değerler kaybetmesini sağlamışlar, sonra da ellerindeki limitsiz parayı kullanarak, çok düşük fiyatlarla bütün hisseleri toplayarak, servetlerine servet katmışlar.

İşte bugün sözü edilen 900 trilyon dolarlık parasal hacmin büyük bir bölümü, başta Rothschild olmak üzere, 3-5 ailenin yönetimindedir… Dolar basma yetkisi ABD Merkez Bankası FED’te olmasına rağmen FED, yüzde yüz ABD mülkiyetinde değildir.

FED’in mülkiyeti, NewYork’taki Wall-Street’in kaymağını yiyen Rothschild ve Rockefeller gibi 8 aileye mensup 300 kişilik bir banker grubuna aittir ve bunların tamamına yakını Yahudi kökenlidir… Yıllardır bu hakimiyeti ABD başkanları dahil hiç kimse yıkamamıştır… Yıkmaya teşebbüs eden iki ABD Başkanı Abraham Lincoln ve J. F. Kennedy’nin uğradıkları suikastlerin arkasındaki sır perdesi bugün dahi aralanamamıştır.

Özellikle II. Dünya Savaşından bu yana, Pentagon’un askeri gücünü kullanarak, Dolar denen karşılıksız kağıt parçasını bütün dünyaya kabul ettiren bu sermayedarlar; miktarını dahi hesaplayamadıkları paralarına, para katabilmek için; kendi kendine yeterli olmayan ülkelerde, akıl almaz çeşitli oyunlar tezgahlamaktadırlar.

Siz istediğiniz kadar, iktisat kuralları doğrultusunda ekonomimize yön verelim deyin, bu kuralların sonuçta onların gelirlerini artırmaktan başka işe yaramadığını göreceksiniz… Zaten yıllardır bunun böyle olduğunu hep yaşayıp gözlemlemedik mi?

Bunların elinden kurtulmanın tek yolu vardır… Yatırım, üretim, ihracat… Özetle, kendi kendimize yeterli olmak, onların 1 dolarlarına dahi ihtiyaç duymamak.

Günün Sözü

Bizi mahvetmek isteyen emperyalizme karşı ve bizi yutmak isteyen kapitalizme karşı savaşıyoruz.

M. K. ATATÜRK

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

İNGİLİZCE YAZILARI