Ay Tutulması toplumdaki tüm çirkin, iğrenç, ahlaksız davranışlara ışık tutacak - ASTROLOG PEARL SİRİUS

16.7.2019 01:19:09

17 Temmuz 2019 Çarşamba günü saat 00.38’de gerçekleşecek Plüton'lu kısmi Ay Tutulması, yoğun duygular ve zorlayıcı davranışlar getiriyor. Derinden gömülü hatıraları ve psikolojik travmayı ortaya çıkaran kişisel kriz potansiyeli getiriyor.

Ay Tutulması sırasında Ay'ın karşısındaki Güneş, eril ve dişil enerjiler arasındaki farkları vurgular. Ay Tutulması, iktidarın kötüye kullanımı, toplumdaki tüm çirkin, zalimce, iğrenç, ahlaksız, etik olmayan ve yasa dışı davranışlara ışık tutacak. Özellikle kadınların erkeklerin güç ve otorite pozisyonlarında kötü muamele görmelerine vurgu yapıyor.

Bu Ay Tutulması sonrasında, ev ve iş ortamındaki kötü davranışlar artık hoş görülmeyecek. Sıkıntı ve tahriş, agresif tepkilere, sırların açığa çıkmasına, ayrılmaya ve yasal davalara dönüşecek. Failler utanacak, kötü muamele görecek, indirgeyecek, kovulacak, cezalandırılacak ve hapsedilecek. Mağdurlar kabul edilecek, cesaretlendirilecek, tanıtılacak ve tazmin edilecek.

AY TUTULMASI NE ANLAMA GELİYOR?

Dolunay sadece daha güçlü olduğu gibi, ay tutulması, duygularınıza, samimi ilişkilere, evinize ve ailenize dikkat çeker. Ay karşısındaki Güneş duyguların ve içgüdülerin nitelikleri, ay tutulmasıyla doruğa ulaşır. Bu, yakın ilişkilerinize tarafsız ve dengeli bir bakış atmanızı sağlar. Çünkü kendi ihtiyaç ve niyetlerinizle iletişim kuracağınız için, uyumsuzluğa neden olan herhangi bir ilişki dengesizliğini açıkça göreceksiniz.

Özellikle bir ay tutulması ile, Ay'ın dışına çıkması, önceki 6 ayın duygusal bağlarını temizleyerek duygularınızı yeniden canlandırıyor.

17 Temmuz Ay Tutulması, 2 Temmuz Güneş Tutulması içerisinde bulunan temaları tamamlar ve 26 Aralık 2019'da Güneş Tutulması süren bir Güneş Tutulması evresini oluşturur.

Oğlak burcu, Temmuz 2019 Ay Tutulması, cüce gezegen Plüton'un hemen yanında olması nedeniyle yoğun bir duygusal ay tutulması haline getiriyor. Tutulma, Eris adında bir başka cüce gezegenin de yanında gerçekleşecek. Bu, Ay Tutulmasının birçok karanlık sır ve kötü davranışa maruz kalacağını gösteriyor. Çatışmaya, kargaşaya, ilişkilerde, toplumda ve kültürde çarpıcı bir dönüşüme neden olacak.

Satürn'ün Ay'a yakın olduğunu göreceksiniz. Fakat 7 derecenin üzerinde bir fark var, özellikle Plüton’un Ay'a, bu kadar yakın olduğunu düşünmek için biraz uzakta. Oysa Satürn, dikkate almaya değer iki tane daha güçlü yönü ortaya koyuyor. Satürn'ün karşısındaki Venüs, aşk ilişkileri için iyi bir aldatmaca değil, ancak Satürn ve Neptün, çekişme, uyuşmazlıktan iyi bir şey çıkacağına dair umut verir. Ay Tutulması küresi içinde büyük bir sabit yıldız yok. Fakat Güneş, İkizler Takımyıldızı'ndaki sabit yıldız Pollux ile yakından ilişkili. Bu, tutulmaya agresif ve yıkıcı bir Mars benzeri etki ekler.

AY TUTULMASI VE ASTROLOJİK YÖNLER VE BİZE ETKİLERİ

Güç mücadeleleri, gücün kötüye kullanılması, manipülasyon, kıskançlık ve yalanlar mümkün. Karanlık sırlar ortaya çıkacak ve bu da tutulma karesi Eris'ten kaynaklanacak.

Eris, kadın savaşçı arketipini temsil eder ve feminist davayı güçlendirir. Kişisel düzeyde, daha fazla ceza gerektiren dava ile sonuçlanacak cinsel istismar ve yanlış düşünmenin çağrılmasını bekler. Sosyal ve kültürel düzeyde, ataerkil otoriteye yapılan saldırı yoğunlaşacak.

AY TUTULMASI KAVUŞUM PLÜTON

Ay Kavuşum Plüton, derin duyguları getiriyor. Kişisel bir etkileşim veya olay, bilinçaltınıza derinde gömülmüş bir hatırayı veya duyguyu tetikleyebilir. Duygularınız konusunda takıntılı bile olabilirsiniz ve başka herhangi bir şeye odaklanmakta sorun yaşayabilirsiniz. Hayaller, vizyonlar, psişik izlenimler veya sezgisel içgörüler ruh halinizi derinden etkileyebilir. Kadınlarla etkileşimler özellikle yoğun ve açıklayıcı olacak.

Sezginiz doğru olabilir ancak rasyonel düşünce süreçlerinizi ve bilinçli değerlendirme becerilerinizi gizleyebilir. İlişkilerde kıskançlık, suçluluk, ihmal, tehditler, korkutma, şiddet veya kendine zarar verme gibi kontrol ve manipülatif davranışlarla uğraşmanız gerekebilir. Duygularınızı anlamak için meditasyon, kendi kendini analiz etme veya başka bir teknikle kendi zorlu duygu ve davranışlarınızı aşın.

Plüton'un karşısındaki Güneş, özgüveniniz, bir ilişki veya bir olayla bir tür kriz getirebilir. Bu gücün kötüye kullanılması veya bağımlılık, casusluk veya inatçılık gibi kendine zarar veren bir karakter özelliği nedeniyle olabilir. Olaylar, bir cihazın veya aracın arızası, hırsızlık veya şiddeti içerebilir.

Aşırı derecede iddialı, egoist veya değişime dirençli olmaktan kaçının. İnatla değişime karşı direniyorsanız, kendinize veya başkalarına zarar verebilecek bir alışkanlık yaşarsanız, zorluklar daha olası. Egonuza rağmen, değişime açıksanız içininiz de büyük bir potansiyel var demektir.

CÜCE GEZEGEN ERİS VE AY TUTULMASI

Cüce gezegen Eris, Ocak 2005'te keşfedildi ve Yunan Çekişme ve Anlaşmazlık Tanrıçası adını aldı. Eris, Güneş’i yörüngeye çevirmek için 558 yıl alır, Plüton’un 248 yıldan iki kat fazla. Güçlü bir savaşçı kadın kuvveti olan Eris, özellikle ataerkil baskın özlemleri ve özellikle kadınların erkek egemenliği veya sömürüsü hakkında iktidarın kötüye kullanılması eylemlerini keşfedip meydan okumasını sağlıyor.

AY TUTULMASININ DİĞER YÖNLERİ

Satürn'ün Karşıt Venüs; aşk hayatınızı ve finansmanınızı etkileyen gecikmeler ve sınırlamalar nedeniyle üzüntü ve yalnızlık getiriyor. Sevgi ve şefkat vermeyi ve almayı zorlaştırır. Fiziksel ya da duygusal uzaklık, aşk ilişkilerine daha fazla zorlama getirebilir. Size özen göstermenin en iyi yolu çok çalışmak ve pratik şeyler yapmaktır. Herhangi bir ilişki zorluğundan sorumlu olduğunuzu bulmaya çalışın ve kendinizi geliştirmeye çalışın. Borçlarınızı ödemeye çalışın ve yapamıyorsanız, en azından nerede olduğunuzu bilmeniz için bunları organize edin.

Venüs Üçgen Neptün; rahatlamak ve hayal kurmak için iyidir. Soğuk Satürn etkisini yumuşatır ve empati yoluyla bağlantı kurmayı kolaylaştırır. Şefkat duygunuzu arttırır ve başkalarına hizmet etmek ister. Bu yüzden, Ay Tutulması, Temmuz 2019, daha az şanslı kişilere yardım etmek için bir yardım kuruluşuna veya başka bir kuruluşa katılmak için iyidir. Bu yardım isteği siyasi aktivizme bile yol açabilir. Manevi seviyedeki bir arkadaşa bağlanmak daha kolay olacak ve Satürn'den gelen şefkatin eksikliğini telafi edecek.

Satürn Sekstil Neptün; manevi arayışlardan maddi kazanç getirir. Çok çalışkan ve mantıklı, gerçekçi bir yaklaşımla hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kendi sınırlamalarınızı anlayacaksınız ve aynı zamanda iyimser olacaksınız. Pratik yardım,  manevi destek ve cesaretlendirme sayesinde başkalarının hayallerini takip etmelerine yardımcı olabilirsiniz. Kendinize benzer değerleri veya inançları olan grupları veya kulüpleri çekilebilirsiniz. Bunlar dini veya manevi grupları, hayır kurumlarını, refah ve destek gruplarını, hayvan haklarını ve çevresel nedenleri içerebilir.

AY TUTULMASI SABİT YILDIZLAR

Sabit Yıldız Pollux; insanları ruhlu, cesur yapar. Kavgaya girme yeteneği ile acımasız, kızgın bir doğa verebilir. Boks yapma aşkınızı artırabilir, kötü niyetli insanları size çekebilir ve zehirlerle bağlantılı bir sabit yıldızdır.

Güneş Kavuşum Pollux; acımasız ve zalimce, şiddetli. Gizli ve teosofikal ilgi alanları, darbeler, bıçaklar, ciddi kazalar, çekim, gemi enkazı, katil veya katledilen, ölümcül hastalık ve hastalıklar, ateşler, mideyi etkileyen rahatsızlıklar, eşcinsel, zenginlik ve onur ancak nihai harabe, körlük, baş, yüz yaralanmaları, kavgalar, tecavüze uğramış ya da acı çektirilmiş, kovulma, zimmete geçirme, şiddet içeren ölüm, aldatma gibi konular ön planda olacak.

Venüs Kavuşum Sabit Yıldız Canopus; duygusal, hassas, inatçı, güçlü tutkular, itibarın acı çekeceği bir entrikadan skandal, halkın rezaleti, kazanç için kötü. Hastalıktan ötürü dokunulmazlık ve karşılıksız sevgi.

Satürn Kavuşum Sabit Yıldız Vega; Güçlü tutkular, düşünülmüş, orijinal, birçok Merküryen zorluk, itibar yanlış suçlamalar, üstleri ile sorun yaşama, ev sahibi güçlükleri, çok az sayıda çocuk, hayatın ikinci yarısı daha olumlu, ani ölüm.

Özetlemek gerekirse; Güneş, Venüs ve Satürn'e sabit yıldız kavuşumları, cinsel tacizle ilişkili karşılıksız sevgiyi, vahşet, tecavüz, şiddet ve zulüm gibi “kötü” davranışları vurgulamakta. Ataerkil otoriteye saldırı, eril gururun kaybolmasına neden olur. Yıldızlar ayrıca entrika ve sonuçta ortaya çıkan kamu utançları ve itibarlarının imhası yoluyla skandal ortaya koyuyor. Ayrıca gücün kötüye kullanılmasıyla mücadele ortaya çıkabilir. İtibarlar yanlış suçlamalar sonucu acı çekecek.

Diğer gezegensel yönler ve sabit yıldızlar skandal, entrika, halkın rezaleti ve yıkılan itibarları işaret ediyor. Fakat aynı zamanda empati ve anlayışın kalıcı değişikliklere yol açacağına dair umut veriyorlar.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI