Haziran ayında bizi neler bekliyor? - ASTROLOG PEARL SİRİUS

4 Haziran 2019 Salı 18:25

Yengeç burcu, Zodyak’ın en duygusal burçlarındandır. Yengeç, bir su burcu. Sakin ve dengelidir. Duygularını çok derin yaşarlar. Sevilen ve aranılan insanlardır. Bulundukları ortamın şartlarına çok çabuk uyum sağlarlar ve asla şikayet etmezler. Ayrıca edenlerden de hiç hoşlanmazlar. İyi bir baba, iyi bir anne ve iyi bir eştir. Çocuklarına düşkündür. Alınganlar ve kırıldıkları zaman kendi içlerine kapanırlar. 
İletişim ve yolculuk gezegeni Merkür, Yengeç burcuna geçtiğinde, gelecekteki tüm planlarınız yenilenir.
Ortaklıkla ilgili anlayışınız değişmeye devam etse bile, yeni ilişki yönleri keşfetmeye devam edersiniz. 
27 Haziran’a kadar Yengeç burcunda kalan Merkür, eski acılarınızı, bilinçli bir farkındalığa dönüştürebilir, eğer izin verirseniz, sizi uzun süredir rahatsız eden sorunları iyileştirmeye yönlendirir. Bu ay Yengeç’ler için daha büyük olamazdı. Tabi önümüzdeki ay tutulması mevsiminin yaklaştığını da hatırlatmak gerekir. Haziran ayı boyunca dünyanın en büyük ev ziyaretçisi olan Mars da Yengeç burcunda olacak. Ayrıca 13-21 Haziran tarihleri arasında yedinci ilişki evinizde Satürn ve Plüton’a karşı bir dizi muhalefetten geçiyor. 21 Haziran’da Neptün retro olacak.
Yaz Gündönümü zamanında gerçekleşen muhalefetlerin zirvesi sırasında Yengeç'teki, Merkür, biraz rahatlama sağlayabilir. Bu geçişler yoğun ve ilişkilerinizdeki duygusal yoğunluğun ve dönüşümün zamanını tanımlar. Eğer yakın bir ilişkide değilseniz, o zaman kiminle veya neyle ilişki kurduğunuzla ilgili önemli kararlar aldığınızı veya belki de sizi neyin engellediğini keserek enerjinizin çoğunda önemli kararlar verebilirsiniz. 
Zihinsel ve duygusal patlamalara veya etrafınızdakiler tarafından kolayca tetiklenme eğilimine dikkat edin. 
Bir Yengeç olarak, ihtiyaçlarınızı başkaları tarafından hissettirmek her zaman kolay olmayabilir. Başkalarına, özellikle ne hissettiğinizi açıklamak konusunda dürüst değilseniz, sizi nasıl memnun edeceğinizi veya neye ihtiyacınız olduğunu her zaman bilemeyebilir. 

Merkür Yengeç’ten geçerken aşağıdaki hususları yapacak:
7 Haziran'da: Zihnimizi hızlı bir şekilde kavramamız bizi çok daha ileriye götürebilir ancak aynı anda gelen pek çok hızlı düşünceyle kafamız karışabilir.
16 Haziran'da: Hayallerimizi ve planlarımızı gerçekleştirebilir, ancak Satürn geri dönüşü nedeniyle normal çalışmazsa, bir şekilde zihinsel düşüncelerimiz bulanıklaşabilir.
17 Haziran'da: Zihinsel berraklık ve geleceğe dikkat ederek olayları net bir şekilde görmek için iyi bir gün.
19 Haziran’da: Gözlem güçlerimiz daha keskin olacak, ancak aynı düşüncelerle saplantılı hale gelebiliriz.

NEPTÜN 21 HAZİRAN’DA RETRO
Neptün retrosu 21 Haziran'da 17.36’da başlıyor. 
Neptün retrosu, Merkür ve Venüs gibi gezegen retrosundan daha yaygındır. İnsanların yaklaşık yüzde 40'ının yıldız haritasında Neptün retrosu vardır, bu nedenle retrodan daha az korkulur ve daha az zararlıdır. Söylendiği gibi, Neptün retrosu, doğumun hala karmik yan etkileri ve gezegenin ruhsal doğası nedeniyle ruh gelişimi üzerinde kesin bir etkisi vardır.
Neptün retro geçişi, Güneş'e muhalefet sırasında her yıl 160 gün süren düzenli bir döngüdür. Tüm dış gezegenlerde olduğu gibi, daha nadir olan iç gezegen retrosundan daha az kaygı yaratır. Neptün, zamanın yüzde 40'ını, yüzde 9'unda Mars'a, yüzde 7'sinde Venüs'e geri döndürüyor.
Vizyonunuzu bulanıklaştıran yanılsamaları, hayalleri ve sahte gerçekleri ortadan kaldırarak korkularınızı ve endişelerinizi içselleştirebilir. Gerçek aşk, maddi durumunuz veya kariyer beklentileriniz için kendinizi kandırdınız.
Seyahat ettiğiniz gerçeklerden ne kadar uzaktaysanız veya kaçış yönteminiz ne kadar aşırı olursa, şok o kadar büyük olur. 
Yeni bir ilişki veya kritik bir olay eski veya geçmiş yaşamın acı anısını tetikleyebilir. Neptün, fedakarlık, mağduriyet, yanlış suçlama, skandal ve iftira kurallarını yönetir. Neptün retrosu kaçmak istediğiniz ağrının kaynağını gösterebilir. Daha sonra aşağılanmış, ihanet edilmiş, korkmuş, endişeli veya suçlu hissedebilirsiniz.
Fobiler, hipokondri ve paranoya, Neptün retrosu döneminde daha belirgin hale gelebilir ancak tartışılması daha kolay olabilir. Özellikle sağlık sorunları söz konusu olduğunda, yanlış tanı veya sonuçların yanlış yorumlanması durumunda ikinci bir görüş aramaya özen gösterin.
Neptün retrosunun; suçlayıcı, soruşturmacı veya işkenceci durumunda bir rolü olması muhtemeldir. Bununla birlikte, Satürn retrosu suçluluk ve Plüton retrosu gücün kötüye kullanılmasının bu hikayelerde daha büyük roller oynayabilir.
Sizlere tavsiyem; astroloğunuza yıldız haritanızı çıkarttırmanız. Hayatınızı daha iyi keşfedebilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI