Oğlak burcundaki Süper Ay ve Etkileri - ASTROLOG PEARL SİRİUS

Oğlak burcundaki Süper Ay ve Etkileri - ASTROLOG PEARL SİRİUS

12.07.2022 15:17 | Güncelleme Tarihi: 12.07.2022 15:17

13 Temmuz 2022 Çarşamba günü gerçekleşecek Dolunay, 2022'nin ikinci Süper Ayı, yılın en büyüğü! Buna "Gök gürültüsü Dolunay" denir.  
Bir önceki Yeni Ayda yapılan dileklerin, astrolojide güvenilirlik, sorumluluk ve büyüme ile ilişkilendirilen bu Temmuz Dolunayında gerçekleşmesi gerekiyor.
Oğlak burcundaki Dolunay, Merkür için zor, Uranüs için faydalı bir açıda. Dolayısıyla Temmuz 2022 Dolunay; sezgilerinizi dinlemek ve fikir ayrılıklarını ve sorunları çözmek için kalıpların dışında düşünmektir.
Temmuz 2022 Süper Ayı, her türlü farklılığın üstesinden gelmek ve yeni bir yol bulmak için yeni bilgiler ve yeni fikirler getiriyor. Ve buna, sizi yeni fikirlere daha açık ve daha az önyargılı yapan sabit bir yıldız yardımcı olur.
Ay'ın karşısındaki Güneş, bu ay evresinin sonraki iki haftasında evinizi, ailenizi ve yakın ilişkilerinizi daha keskin bir odak haline getiriyor. İşe karşı ev ya da neye ihtiyacınız varsa karşıt güçler, iç gerilim ve dış baskılar yaratır. Bu da, enerjinizi tüketen çatışmalara ve krizlere yol açabilir.
Merkür'ün karşısındaki Dolunay, rasyonel düşünce ile sezgisel duygu arasında içsel bir çatışma yaratır. Kalbiniz bir şey söylerken kafanız başka bir şey söyleyebilir, bu da gerçek duygularınızı anlamayı ve paylaşmayı zorlaştırır. Çarpık bir gerçeklik algısı, kafa karışıklığına, kaygıya, karışık duygulara, kararsızlığa ve yetersiz muhakemelere yol açabilir. Rahatlayamamak sizi çok gergin ve bağımlı hale getirebilir.
Duygusal önyargılar veya yanlış anlamalar nedeniyle tartışmalar mümkündür. Ayrıca inatçı, dar görüşlü veya önyargılı olabilirsiniz. Müzakerelere, önemli kararlara ve hassas tartışma konularına ekstra özen gösterilmesi gerekir. Meditasyon yardımcı olacaktır. Bu nedenle, sizi geri tuttuğunu hissettiğiniz herhangi bir duygu veya tutumu incelemek olacaktır.

Özetle;
Merkür karşısında Oğlak burcunda 13 Temmuz Süper Ayı, yanlış anlamalar, kararsızlık, karışık duygular ve duygusal önyargılar nedeniyle kişisel krizler, tartışmalar ve ilişki gerilimi potansiyeli getiriyor.
Ancak Uranüs'ün olumlu etkisi, her türlü farklılığın üstesinden gelmek ve yeni bir yol bulmak için yeni bilgiler ve yeni fikirler getiriyor. Ve sabit yıldız Dheneb, liberalliği (yeni fikirlere açık olma ve önyargılardan arınmış olma niteliği) getirir.
Kişisel ve ilişki sorunlarını çözmek için farklı bir yaklaşım denemek ve ayrıca sizi engelleyen eski düşünce biçimlerini değiştirmek için iyidir. Bu yüzden hızla değişen koşullardan ve yeni fırsatlardan yararlanmak için sezginizi takip edin.
Astrolojik olarak, dolunay önceki yeni aydan etkilenir. 28 Haziran Yeni Ay, öz disiplin ve ılımlılık yoluyla kişisel ve ruhsal gelişimi teşvik ediyor.
Süper Ayın etkisi, 28 Temmuz Yeni Ayına kadar iki hafta sürer. Bu azalan ay evresi, salıvermek, dinlenmek, iyileşmek, yenilenmek, tefekkür etmek, meditasyon yapmak, dağınıklığı gidermek, hasat etmek, budamak ve saç kesmek için iyidir.
En iyi meditasyon duadır. Bol bol dua edin!

Burçlar Üzerindeki Etkileri
Bu Temmuz Dolunayı Oğlak burcunda (270–300° gök boylamı) 21°21', yani 291°21' konumunda gerçekleşir. Oğlak bir dünya burcudur ve diğer dünya burçları ile uyumludur: Boğa ve Başak; ayrıca su burçları Yengeç, Akrep ve Balık. 
Bu nedenle Oğlak burcundaki Temmuz Dolunayı bu burçları, özellikle de Yengeç burcunu tercih edecek. Oğlak gibi temel bir burç.
Temmuz Dolunayının enerjisi bu dünya burçlarını ve su burçlarını hedeflerine daha odaklı ve yansıtılmış hissettirecek. 
Bu yüzden Oğlak burcunun verdiği güçten faydalanmaları ve iyi niyetlerini hayata geçirmeleri için tam zamanı.
Ancak Hava burçları; İkizler, Terazi ve Kova ve Ateş burçları; Koç, Aslan ve Yay için Temmuz Dolunayı daha az uğurlu. 

En Çok Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak etkilenecek:
Koç: Koç burcu insanları, 13 Temmuz'dan sonra iş birliği, sözleşme imzalama ve yarışmalar sizin için odaklanmanız gereken şeyler. Ortaklık, yasal konular ve iletişim sorun olabilir. Bu nedenle dolunaydan sonra daha dikkatli ve ciddi olmanız gerekir.

Yengeç: Güneş burcunuzda olduğundan, mutlu bir doğum günü diliyoruz. Güneşin parlaklığı size iyi fırsatlar ve şans getirecek. Dolunay ile ilgili olarak, işinizde ve işbirliğinizde gelişmeler ve ilerlemeler olacak. Siz yaratmak, iş önermek, yeni projeler geliştirmek, öğrenme planları vb. ile meşgul olacaksınız. Yengeç insanları, Merkür, Temmuz ayı boyunca doğrudan burcunuzdan geçecek. Bu süre zarfında kendi dünyanıza dalacaksınız. Kendinizi eldeki görevlerle yeniden hizaladıktan sonra dinlenmeniz, düşünmeniz ve ilerleme kaydetmeye başlamanız gerekecek.

Terazi: Terazi burcu insanları, aile ve ev, hayatınızın odak noktaları olacak. Kendi ait olma ve konumlanma duygunuzu keşfedecek, kendi sınırlarınızı yeniden oluşturacak ve aynı zamanda iyi bir zevk ve kendini tanıma duygusuna sahip olacaksınız. Gelecekteki gelişimle ilgili yeni beklentileriniz ve algılarınız olacak ve planlarınızı yeniden yaptıkça bunlar sorunsuz gidecek.

Oğlak: Temmuz Dolunayının takip eden ayı boyunca, Oğlaklar, kariyeriniz/işiniz odak noktanız olacak. Mars'ın enerjisiyle birleştiğinde çok meşgul ve dolu olacaksınız. Bu dönemde çalışmalarınızı beğeneceksiniz ve katkılarınız takdir görecek. Ancak Satürn, başkaları tarafından kolayca yanlış anlaşılmanıza neden olabilecek ve bu nedenle zaman zaman biraz garip hissetmenize neden olabilecek burcunuzla karşıt olacaktır.