Oh be diyeceğimiz zaman yaklaşıyor - ASTROLOG PEARL SİRİUS

5 Eylül 2019 Perşembe 15:56

Astroloji, bizlerin doğum anımızdaki güneşin, yıldızların, ayın ve gezegenlerin konumları kişiliğimizi şekillendirdiği, romantik ilişkilerimizi etkilediği ve ekonomik şanslarımızı öngörmektedir.

Gezegenlerin, retro ve ileri hareketleri, birbirleriyle olan açılarının bizleri etkilediği aşikardır.

Şüphesiz 2019 yılı, hepimizde farklı olmak üzere biraz kötü tezahür etti.

Venüs ve Mars’ın dışındaki Merkür, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Plüton 2019’da da retro hareketlerine devam etti.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Jüpiter, ileri harekete geçerken, Uranüs, retro oldu. Çok şükür ki Satürn 18 Eylül’de ileri hareketine geçecek.

Plüton ise, 3 Ekim’de, 27 Kasım’da ise Neptün ileri hareketine geçiyor.

Merkür, 31 Ekim’e kadar ileri hareketinde olacak. 31 Ekim-20 Kasım arası yine retro olacak.


***

Eylül ayı bizler için biraz daha iyi bir ay olacak.

Örneğin; korkularınızın üstesinden gelmek için 8 Eylül’ün enerjisini kullanın. Aynı zamanda cesaretlendiren ve harekete geçmeden önce derinlemesine inceleme gerektiren bir gün.

Savaşçı gezegeni Mars, 9 Eylül'de görev yöneticisi Satürn'ü seçtiğinde planlarınıza hassasiyetle yaklaşın. Bu geçiş, zaman çizelgemize bir proaktivite ruhu ile yaklaşmamızı ve kendimiz için daha iyi rehberler oluşturmamızı sağlıyor. Ateşli Mars, şans gezegeni Jüpiter'i kare ile karşıladığında, 12 Eylül'deki ilerlemenize devam etmekten kaçının. İlerlemeye devam etmeden önce ara vermenin ve ilerleme durumunuzu analiz etmenin sorun olmadığını unutmayın. Birine ne hissettiğinizi söylemek için doğru kelimeleri mi arıyorsunuz? Zeki Merkür'ün karizmatik Venüs ile temasa geçtiği 13 Eylül'de ne söylemedik istediğinizi dile getirebileceksiniz.

14 Eylül saat 7:32'de, Ay'ın Balık burcunda tam anlamıyla yaratıcı olan Neptün'ün üzerine gelmesiyle birlikte bir duygu dalgası yaşanır. Mars'ın Neptün'e karşı çıktığı günlerde başarısızlığı kabul etmenize ve hayal kırıklıklarınızı atlatmanıza izin verin. Bu iki gezegen birbirine karşı çalışırken başkalarının onaylanmasını istemek yerine, sessiz yansıma için kendinize zaman ayırın.

Kurallar ve düzenlemeler gezegeni Satürn 18 Eylül'de direkt olarak devam edecek. 29 Nisan'dan itibaren sizi sürücünün koltuğuna oturttuğu retro dönemine geri dönün. Satürn doğrudan hareket ettiğinde kendimize hesap verebilmemiz daha kolaylaşır.

Cesur Mars'ın Plüton arasındaki açı sayesinde, 19 Eylül'deki özlemlerini besleyebilirsin. Gizli benliğinizi keşfetmek ve cesaretinizi test etmek için iyi bir gün.

Her şey Jüpiter'in yaratıcı Neptün ile yapacağı kare, 21 Eylül'de göründüğü gibi değil. Bu iki gezegenin şansı varken size dünyayı vaat etmeye çalışan herhangi birine karşı dikkatli olun. Çünkü bu enerji maddeden daha fazla stile sahiptir.

Güneş, 23 Eylül'de Terazi’yi aydınlatarak sosyal ipuçlarını okuma yeteneğimizi ve adalet ihtiyacımızı arttıracak. Arkadaşlarla bir araya gelmek ve daha iyi tanımak istediğiniz tanıdıklarla yeniden bağlantı kurmak için yılın güzel bir zamanı.

Olumlu bir Yeni Ay Terazi burcunda gerçekleşecek, 28 Eylül'de saat 13.04’te bizi selamlıyor. Başkalarıyla bağlantı kurmaya ve zamanımıza ilişkilerimizde yeniden yatırım yapmaya teşvik ediyor. Ay, Venüs yarım üçgeni Jüpiter'in maddi açıdan belimizi doğrultmamıza neden olacak. Bu şanslı geçiş sırasında 28 Eylül’de planlarınızın olduğundan emin olun.


***

Plüton, 2006'da astronomide geri çekilmişti. Fakat Astrolojide, Plüton en öngörülemeyen gezegenlerden biri ve 24 Nisan’da başlayan ve 3 Ekim 2019’da sona erecek Plüton, Oğlak burcunda daha da tahmin edilemeyecek şekilde retro hareketine devam ediyor.

Derin Plüton, zaman zaman gerçek hikayeyi bulmaya kararlı, kozmik bir dedektif; diğer zamanlarda Plüton, masadaki herkesle ilgili gizli gerçekleri açığa çıkaran ve açık sözlü bir akşam yemeği konuğu gibidir.


Bir gezegen "geriye doğru" gittiğinde ya da gökyüzünde geriye doğru hareket ettiği görülüyorsa, genellikle durduğu her şeyin bir "Tedirginlik Dünyası" yaratır - örneğin iletişim gezegeni Merkür, eski haline döndüğünde yanlış iletişim ve teknoloji bozulmaları yaratır. Fakat Plüton’un geriye doğru kayması bizi şaşırtmaz, yansıtıcı yapar. Dış dünyadaki durumlar yaratmak yerine Plüton, bizi içe bakmaya zorlar.

Öncelikle, Plüton’un yeraltının Roma tanrısı, yani ölülerin ülkesi olarak adlandırıldığını anlamak önemli. Adaşı gibi, gezegen Plüton da her şeyin ve herkesin gölge tarafını yönetiyor. Bu yüzden, Plüton ileri hareket ederken, yolsuzluk ve gömülü öyküler sorunları ortaya çıkabilir; bir politikacının rüşvet aldığını, bir ünlünün bir ilişki yaşadığını veya bir arkadaşımızın arkamızdan hakkımızda olumsuz şeyler söylediğini öğrenebiliriz.

Plüton geriye dönükken, daha derin hakikatlerimizi ve isteklerimizi içe çevirmek ve gömmek için daha meyilliyiz. Bu yüzden Plüton’un ileri hareketi, devam etmek ve kendimizin ve başkalarının en karanlık kısımlarıyla yüzleşmek için yeşil bir ışıktır.

Bu olumsuz bir şey değil, aksine gerçeği ışığa çıkarmanın bir yoludur, böylece ele alınabilir. Bu hem kişisel hem de gezegensel seviyelerde bir katalizör görevi görüyor, bu yüzden Plüton’un güçlerinin şimdi hayatlarımızı bir şekilde değiştirmesini bekleyebiliriz.

Plüton retrosu sırasında ilişkilerinizi veya hayatınızın diğer alanlarını yeniden değerlendiriyorsanız, şimdi bu değişiklikleri yapmayı düşünmeyi bırakıp gerçekten harekete geçmenin zamanı geldi.

Kendinize ve başkalarına karşı dürüst olun ve karanlıktan ışığa doğru ilerleyin.

Sevgilerimle…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI