2 Mayıs 2024'te Plüton Kova Burcu’nda Retro

Plüton Retrosu Türkiye’yi nasıl etkileyecek? - ASTROLOG PEARL SİRİUS

21.04.2024 17:48 | Güncelleme Tarihi: 21.04.2024 18:45

2 Mayıs 2024’te Plüton, Kova Burcu’nda retro hareketini yapacak, yani geriye doğru ilerleyecek. Plüton, Kova Burcu’nda retroyken, derin dönüşümler ve büyük değişimlerin kapılarını aralayabilir. Bu süreç, bireylerin kendi iç dünyalarında derin bir analiz yapmalarına ve eski alışkanlıklarını, düşüncelerini ve duygularını sorgulamalarına olanak tanır.

Plüton retro hareketi, geçmişte kilitlenmiş duyguların, düşüncelerin ve deneyimlerin serbest bırakılmasını ve iyileşmeyi teşvik eder. Kova Burcu ise yenilikçi ve özgürleştirici enerjilere sahip olduğundan, bu retro hareketi sırasında bireylerin özgünlüklerini ve farklılıklarını kutlama ve dışa vurma fırsatları olabilir.

Plüton’un retro hareketi, dış dünyadaki güç dinamiklerini de etkileyebilir. Toplumsal, hükümetlerde, kuruluşlarda ve kurumlarda derin dönüşümlere işaret edebilir. Zaten değişim ve dönüşüm sürecinde olan Dünya, Plüton’un retro hareketi sırasında yeni bir ivme kazanabilir.

Türkiye için de Plüton’un retro hareketi önemli etkilere sahip olacak. Toplumdaki eski yapılar çözülüp yerlerine daha yenilikçi ve insancıl sistemler getirilebilir. Toplumsal dönüşüm ve değişim, bireylerin ve toplumun daha iyi bir gelecek için çalışmalarını teşvik edebilir.

2 Mayıs 2024’te Plüton’un retro hareketi ayrıca Türkiye’nin uluslararası ilişkilerini de etkileyebilir. Türkiye, kendi değerlerine daha sadık kalabilir ve uluslararası platformlarda daha güçlü bir ses oluşturabilir. Yeni ittifaklar ve anlaşmalar da bu dönemde gündeme gelebilir.

Hatırlayın; 21 Ocak 2024’te Plüton Kova Burcu ’nda seyahatine başlamıştı. Ve bu konuda bir yazı yazmıştım. Sizlerle o yazımdan kısa bir paragraf paylaşmak isterim:

“Plüton'un Kova burcuna geçişi, toplumun daha adil, özgür ve insani bir yapıya doğru evrildiği bir dönemi simgeliyor. Örneklemek gerekirse, İsrail’in, yıllardır Filistin halkına yaşattığı acı, ölüm, gözyaşının bedelini ödeme vaktinin geldiğini de öngörebiliriz. İsrail Devlet Başkanı Binyamin Netanyahu’nun, kendi toplumu da dahil olmak üzere tüm millet topluluklarından büyük tepki alacağı ve bu dönemin etkilerini en ağır şekilde yaşayabileceğini ve başbakanlık görevinden istifa edeceğini hep birlikte görebiliriz.

Çünkü insanlar, hiç olmadığı kadar bu dönemde barışçıl ve hümanist olacak.

Zorbalar, kötü niyetliler, ego yapanlar, narsistler bu dönemde sıkıntı yaşayabilir.”

21 Ocak’ta Plüton’un Kova Burcu’nda yazımı okumak için tıklayın!

İran’ın İsrail’e savaş başlatması, aylardır zulme uğrayan Filistin halkın da bir nevi kurtuluşu olabilir.

O yazı da hiç olmadığı kadar devletler, bireyler özgürleşmek isteyebilir, değişim ve dönüşüm başlatabileceğine dikkat çekmiştim.

8 Nisan’da gerçekleşen Koç Burcu’nda Tam Güneş Tutulması sırasında Chiron da Koç Burcu’ndaydı.

Ve bir önceki yazımda, “Toplumda, politikada, ekonomide ve diğer alanlarda büyük değişimlerin yaşanmasına neden olur. Bu dönemde daha dikkatli, daha duyarlı ve daha esnek olmalısınız. Geçmiş döngülere bakıldığında bu endişenin yersiz olmadığını görüyoruz. Sovyetler Birliği'nin ilk atom bombasını denemesi, Truman'ın hidrojen bombasının geliştirilmesi emrini vermesi, hatta Çernobil Felaketi gibi olaylar hep Koç Kuzey Düğümü döngülerinde meydana gelmiş.

Robert F. Kennedynin suikasta uğradığını Chiron’un Koç Burcu’ndayken Güneş Tutulması gerçekleşmesi sırasında yaşandığını hatırlatmak gerekir.

Bu nedenle dikkatli olmakta fayda var.

Tekrar yazıma dönecek olursam; Plüton, derin dönüşümler ve dönüşümler gezegenidir. Retro hareketi sırasında, bireylerin geçmişteki kazançları ve kayıpları üzerine düşünmeleri ve bu deneyimlerden ders çıkarmaları önemlidir. Geçmişte yarım kalan konuları ele almak ve çözmek, bu sürecin anahtarı olabilir.

Kova Burcu ise yenilikçi ve özgürlükçü bir enerjiye sahiptir. Bu retro hareketi sırasında bireyler, kendi özgünlüklerini ve farklılıklarını kutlama ve dışa vurma şansı bulabilirler. Kendi hayatlarında ve toplumdaki değişimleri destekleyerek daha iyi bir gelecek yaratmaya yönelebilirler.

Bu nedenle, 2 Mayıs 2024’te Plüton’un retro hareketi, Türkiye ve dünya genelinde derin ve pozitif dönüşümlere işaret edebilir. Bireylerin, toplumun ve hükümetin hayatlarında ve dünyada pozitif değişimler yapmalarına yardımcı olabilir. Bu süreci dikkatlice takip etmek ve içsel dönüşüm fırsatlarından yararlanmak önemli.

Plüton’un retro hareketi sırasında, kendi iç dünyamızda derin bir yolculuğa çıkabilir ve geleceğe daha güçlü bir şekilde ilerlemek için gereken dersleri öğrenebiliriz. Plüton’un retro hareketini sadece bir eğlence olarak görmek yerine, derinlemesine araştırmadığınızı gibi bir fırsat olarak da görebilirsiniz. Bu süreci dikkatlice takip edin ve kendinize derinlemesine sorular sorarak bu dönemden en iyi şekilde faydalanmaya çalışın.