Venüs Boğa’da, Mars Yengeç’te ve Dolunay Akrep’te - ASTROLOG PEARL SİRİUS

Venüs Boğa’da, Mars Yengeç’te ve Dolunay Akrep’te - ASTROLOG PEARL SİRİUS

15.05.2019 10:37 | Güncelleme Tarihi: 15.05.2019 10:37

Bu hafta yine gökyüzü çok hareketli olacak. 
Venüs, Çarşamba günü yönettiği burçlardan Boğa’ya geçiyor. Hemen ertesi gün Mars, Yengeç burcunda olacak. 19 Mayıs Pazar günü Dolunay, Akrep’te gerçekleşecek.
Peki, Venüs’ün yöneticisi olduğu Boğa burcuna, Mars’ın Yengeç burcuna geçmesi ve Dolunay’ın Akrep’te olması, hayatımıza nasıl bir etki sağlayacak?
VENÜS BOĞA’DA
Venüs, hayatı yaşamaya değer kılan; aşk, dostluk ve yaratıcı ifademizi yöneten bir gezegen… Venüs ayrıca Boğa'yı da yönetiyor, bu yüzden hakikaten muhteşem bir yerleşim gerçekleşecek.
Venüs’ünüz Boğa ise, varlığınızla ilgili belirgin bir katılığınız var demektir. İlişkilere girmek için acele edemezsiniz. İnsanlardan emin olmanız biraz zaman alır, ancak bunu yaptığınızda genellikle çok sadık olursunuz.
Venüs, her türlü yaratıcı arayışa kararlılık getirir ve virtüöz seviyesine yükselebilirsiniz. Melodili seslere sahip olan Boğa’daki Venüs, şarkıcı ve müzisyen olarak öne çıkıyor.
Evinizde doğayla çalışırsınız ve peyzaj veya çiçek düzenlemesi popüler bir hobi ve hatta bir mesleğiniz dahi olabilir. 
Kararlılığınız sizi sadık bir eş yapar. Sabırlısınız ve içinizde uzun bir mesafe var. Sağlam bir şey inşa etme, zenginlik, büyüyen ilişkiler ve hayatın duygusal arayışlarında zevk alma vaadi ile gelen ilişkilerde büyürsünüz.
Dezavantajınız, sadık olmanız ve durgun hale gelse bile bir ilişkiden vazgeçmeyeceğinizdir. Kişisel veya profesyonel bir şeye kök saldıktan sonra, sizi ödüllendirmek zorlaşır. Bu da sizi yan yana dizilmiş ve karşılıklı değişimden ziyade malzeme değişimine dayanan ilişkilerde tutabilir. Atalet, Boğa için büyük bir çıkmazdır ve bu bazen tam Boğa tarzı depresyona yol açar.
21 Nisan ile 29 Nisan arasında doğanlar, Venüs ve Merkür tarafından yönetildi. 2019 horoskopu, ilk dekanda doğan Boğa’ların, tutkulu ve sahiplikçi bir yapıya sahip olduğunu ve bu yüzden 2019'da maceraları sevecekler.
30 Nisan-10 Mayıs arasında doğanlar ise, Ay ve Venüs tarafından yönetildi. İkinci dekanda doğan Boğalar, iddialı ve gerçekçi olacak, 2019'da demir iradesi ve eşsiz bir hırs olduğunu ispatlayacaklar.
11 Mayıs-20 Mayıs tarihleri arasında doğanlar da, Venüs ve Satürn tarafından yönetildi. Üçüncü dekandaki Boğalar, etraflarındakilerle iletişim kuramayacak ve fikirlerini ve duygularını ifade etmede zorluklar yaşayacak.
2019, Mayıs-Eylül ayları arasında ödülü kazanmak için en çok çaba harcadığınız zamanın karşılığını en iyi şekilde ödeyeceğiniz bir yıl. Nisan ayından başlayıp Haziran ayına kadar devam etmesine rağmen finansal yaşam alanınızda değişiklikler olacak.
İlişkileriniz, 2019'da Başak ve Oğlak burcu altında doğanlarla en iyi şekilde çalışır. 4-6 Mayıs ve 26-28 Nisan tarihleri arasında doğanların, tüm ortaklıklar ve iş ilişkilerinde önemli bir yıl yaşaması muhtemel.
MARS YENGEÇ’TE
Ateş gezegeni Mars, Yengeç'in su özellikleriyle olumsuz tepki verecek. Gerginlik ve huzursuzluk kolayca ortaya çıkabilir ve böyle bir Yengeç burcu olanlar, kesinlikle Mars enerjisini dışsallaştırmanın yollarını bulmalılar. Mars çok dinamik özelliklere sahipken; Yengeç, içe dönük ve duygusal bir burçtur. Bu zıt özellikler, harekete geçme ihtiyacı ile istenen eylemi gerçekleştirmek için güçsüz hissetme güvensizliği arasında kesinlikle bir çatışma yaratacak. Kızıl gezegen Mars, genellikle faaliyet ve dürtümüzü yönetir. Mars, sert, sabırsız ve patlayıcı olduğu için her türlü şiddet ve öfkeyle de bağlantılıdır. 
Bir Yengeç, Mars doğum haritasına iyi bakıldığında, Yengeç burcunun kurallara uyduğu ve bu meselelerle ilgili savaşlarını kazandığı yaşam alanında çok aktif olacaktır. Enerjisini yorulmadan adamak, olası zorluklarla ve problemlerle başarılı bir şekilde yüzleşmek ve istenen hedeflerin fethinden zevk almak olacak. Bu alanlardaki zaferler ona kılıcını yükselten ve savaş bittiğinde, rakibini mağlup ettiğinde bağıran savaşçıya sarhoş hissi verecek. Aksine, Mars'ın kötü yönleri, çoğunlukla öfkeyle bağlantılı ve boşuna çok fazla çaba harcayan birçok sorunu beraberinde getirebilir. Mars'ın karanlık özellikleri zor doğumsal yönlerden uyandırıldığında, Mars Yengeç’i insanı rakiplerinden, çok fazla kargaşaya ve hatta mağluplara karşı savaş gibi durumlar yaşayabilir.
DOLUNAY AKREP’TE
Dolunay doruk noktasında olduğunda, ev hayatınızı şekillendirebilecek hayal gücünün artma zamanıdır. Burada göze çarpan yön, Neptün, hayal gücü gezegeni ve yüksek çağrılar.
Akrep Ayı, Neptün'e büyüleyici bir yarım üçgen 2 derecede doruğa ulaşır. Büyülenme veya büyü kırma zamanı. 
Güneş, karşıt burç Boğa’da parlıyor, doğal yasalarla uyumlu olanı canlandırıyor. Dramatik sonlar ve başlangıçlar olabilir. Neptün'ün varlığı, bilinenlerin ötesine geçmek ve mucizelere açık olmak için ilham verecek.
AKREP DOLUNAYI, SİZİN HANGİ ALANINIZDA AYDINLANIYOR?
KOÇ: Sekizinci ve Onuncu Ev önemli. Güç, Seks ve Para + Kariyer, Şöhret ve Onur…
BOĞA: Yedinci ve Dokuzuncu Ev önemli. Evlilik, Ortaklık ve Bire Bir ilişkiler + Seyahat, Macera, Öğrenme, Yüksek Öğrenim…
İKİZLER: Altıncı ve Sekizinci Ev önemli. İş, Sağlık, Günlük Türdeki Ritüeller + Güç, Seks ve Para…
YENGEÇ: Beşinci ve Yedinci Ev meselesi. Yaratılış, Rekreasyon, Kendini İfade Etme ve Eğlence + Evlilik, Ortaklık ve Bire Bir ilişkiler
ASLAN: Dördüncü ve Altıncı Ev önemli. Aile, Ev ve Yuva + İş, Sağlık, Günlük Türdeki Ritüeller…
BAŞAK: Üçüncü ve Beşinci Ev önemli. Kardeşler, Akranlar, Sosyal Ağ, İletişim ve Toplum + Yaratma, Rekreasyon, Kendini İfade ve Eğlence
TERAZİ: İkinci ve Dördüncü Ev önemli. Maddi Değerler ve Benlik Değeri + Aile, Ev ve Yuva
AKREP: Birinci ve Üçüncü Ev önemli. Siz, Yaklaşımınız, Kendiniz + Kardeşleriniz, Akranlarınız ve Sosyal Ağınız, İletişim ve Toplum
YAY: Onikinci ve İkinci Evin meselesi. Düşler, Sanrılar ve Derin Kaymalar, Dönüşüm ve Geçiş + Maddi Değerler ve Benlik Değeri
OĞLAK: Onbirinci ve İlk Ev önemli. Grup, Akranlar, Arkadaşlıklar ve Daha Geniş Çevreleriniz + Siz, Yaklaşımınız, Kendiniz
KOVA: Onuncu ve Onikinci Evin meselesi… Kariyer, Şöhret ve Onur + Hayaller, Sanrılar ve Derin Değişimler, Dönüşüm ve Geçiş
BALIK: Dokuzuncu ve Onbirinci Ev önemli. Seyahat, Macera, Öğrenme, Yüksek Öğrenim + Grup, Akranlar, Arkadaşlıklar ve Daha Geniş Çevreleriniz…