Kadınlar Ve Erkeklerde G Noktası Olan Yerler

Erkekler ve Kadınlarda zevk alınan bölgeler neler ? - DOKTOR CİVANIM

16.05.2024 21:40 | Güncelleme Tarihi: 16.05.2024 21:50

Cinsellikle ilgili konuşmalar, birçok kadının çekindiği bir konudur. Pek çok kadın, kendisinin nerelerden zevk aldığını eşine söylemekten çekinir ve bu durumun eşini rahatsız edeceğini düşünür. Bu nedenle zevk almasa bile sessiz kalmak zorunda hissedebilir. Oysaki cinsellikle ilgili konuşmak, çiftlerin mutlu bir cinsellik yaşaması için anahtardır. Utangaçlık, suçluluk, yanlış değerlendirilme korkusu gibi duygular, kendini ifade etmeyi zorlaştırmaktadır. Eğer cinsellikte açık olunmazsa, zevk alma oranı da düşecektir. Bu yüzden cinsellikle ilgili konuları mutlaka eşinizle konuşmalısınız.Kadınların Zevk Aldığı 10 Bölge
Klitoris: Vajinanın ön tarafında bulunur ve kadında en yoğun cinsel uyarı alanıdır. Dokunulması ve elle uyarılması yoğun haz verir ve orgazmı sağlayabilir.
Vajina: Cinsel birleşme esnasında, giriş-çıkış hareketiyle uyarılan organdır ve orgazmı sağlayabilir.
Perine: Vajinanın bitimiyle anüs arasındaki bölgedir. Dokunulması cinsel uyarı oluşturur.
G noktası: Vajina girişinin 2-4 cm kadar içerisindedir ve cinsel birleşme esnasında hazzın en yoğun hissedildiği alan olarak bilinir.
Kasık: Bu bölgenin okşanması, diğer bölgeler gibi erotik duyguları artırır.
Boyun ve ense: Özellikle öpmeyle yoğun şekilde uyarılabilir.
Dudaklar: Öpüşme, cinsel uyarının en önemli bileşenidir.
Kulak memeleri: Öpülmesiyle uyarılan bir bölgedir.
Popo: Bir cinsel bölge olarak dokunulması, uyarılmaya neden olabilir.
Göğüs ve göğüs uçları: Dokunulması yoğun cinsel uyarıya neden olur.

Bu bölgeler dışında birçok alan cinsel uyarı sağlayabilmektedir. Ancak bunu keşfetmek, çiftlerin kendi aralarında konuşmalarıyla mümkündür. Bazı kadınlar, bu bölgelerin dışındaki alanlardan zevk alabilirken, kimisi ise bu bölgelerden rahatsız olabilir. Bu nedenle cinsellikte konuşmak önemlidir.Erkeklerin Zevk Aldığı 10 Bölge
Penis: Uyarılması sertleşme ile sonuçlanır.
Testis ve skrotum: Penisin hemen altında yer alır. Okşanması cinsel uyarılmaya neden olur.
Perine: Penis köküyle anüs arasındaki bölgedir. Dokunulması cinsel uyarı oluşturur.
Penis ucu: Uyarılması cinsel isteği artırır. Ancak aşırı duyarlı olduğundan, aşırı uyarılma zaman zaman acı oluşturabilir.
Kasık: Bu bölge de diğer bölgeler gibi erotik duyguları artırır.
Boyun ve ense: Özellikle öpmeyle yoğun şekilde uyarılabilir.
Dudaklar: Öpüşme, cinsel uyarının en önemli bileşenidir.
Kulak memeleri: Öpülmesiyle uyarılan bir bölgedir.
Popo: Bir cinsel bölge olarak dokunulması, uyarılmaya neden olabilir.
Göğüs uçları: Dokunulması cinsel uyarıya neden olur.

Bu bölgeler dışında birçok alan cinsel uyarı sağlayabilmektedir. Ancak bunu keşfetmek, çiftlerin kendi aralarında konuşmalarıyla mümkündür. Ayrıca bu bölgelerin hepsinden erkeklerin zevk alacağı anlamına gelmez. Kimisi bu bölgelerin birinden veya birkaçından rahatsız olabilir ya da gıdıklanabilir.

Cinsellik, yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır. Buna rağmen, birçok çift cinsellik sırasında zevk aldıkları alanları konuşmaktan çekinirler. Dolayısıyla cinsellik esnasında deneme-yanılma yoluyla bu bölgeler keşfedilmektedir. Utangaçlık, suçlanma korkusu ve cesaretsizlik, bu keşfetmeyi zorlaştırmaktadır. Her insan ve her çift benzersizdir, bu nedenle çiftler ancak konuşarak bu alanları keşfederler. Açık iletişim, hem kadınlar hem de erkekler için daha tatmin edici bir cinsel yaşamın anahtarıdır.