Özledik... - HİLAL PUSLU

13 Mart 2021 Cumartesi 01:29

Dışarı çıkmayı, hiçbir engel olmadan şu bahar havasını içimize çekmeyi özledik. Arkadaşlarımızla buluşup en mahrem sırlarımızı kahvemizi yudumlarken paylaşmayı özledik. Tatil günümüzde şık şıkıdım giyinip, en güzel kokuları sürünüp eğlenmeye gitmeyi, dans etmeyi özledik. Vizyona giren filmleri takip edip, bizi en heyecanlandıran filme iki bilet almayı özledik. Sergi gezmeyi, tiyatro oyunu izlemeyi, en sevdiğimiz sanatçının konserine gitmeyi özledik. Arkadaşlarımızla kantinde oturmayı, komşularımızla gün yapmayı, Adnan Menderes Bulvarı'ında ailemizle mangal yakmayı özledik.

Tam bir yıldır, tüm bu zevklerden mahrumuz. Hayatımızdan eksilen birçok şeyi, evde kendi kendimize yapabileceğimiz yeni şeylerle doldurmaya çalıştık ama çok da başarılı olamadık ne yazık ki... Ama elbette sağlık her şeyden önce geliyor. Ailemizi korumak için önce kendimizi korumamız gerekiyor ve onlar için evden çıkmamayı göze alıyoruz.

Neyse ki uzun süren kısıtlamaların ardından biraz olsun nefes alma fırsatı bulduk. Arkadaşlarımızla buluşup bir yerlerde oturabiliyor, yemek yiyebiliyoruz. O zorlu süreçten sonra bu özellikle Adana için bir nimet.

Bunu doğru kullanmak da bizim elimizde. Evet çok özledik, çok sıkıldık, çok bunaldık. Evet, gezmek hepimizin hakkı. Ama sadece 2 haftada vaka sayılarının artmasını nasıl başardık. Zaten orta riskli iller arasında olan Adana her an yüksek risk listesine girebilecekken bu rehavet neden? Kontrollü normalleşmek bu kadar mı zor? Artık çocukların bile öğrendiği "maske, mesafe ve hijyen" kurallarına dikkat etmek bu kadar mı zor?

Şahsen ben yeniden eve kapanmak istemiyorum. Bu fırsatı iyi değerlendirmek ve bu güzel havaların tadını doyasıya çıkarmak istiyorum. Lütfen kimsenin bu hakkını elinden almayın, esnafı zor durumda bırakmayın, kendinize bunu yapmayın!

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI