Karataş Belediye Başkanı - NEZİR ERTUĞRUL

7 Eylül 2020 Pazartesi 01:20

Bu haftaki yazımda Karataş Belediye Başkanı Sayın Necip Topuz’u kaleme aldım. Adana'nın Karataş ilçesinde çiftçilik ve Balıkçılık ile uğraşan bir ailenin ilk çocuğu olarak 01.10.1980 tarihinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Karataş'ta, lise öğrenimini Karataş Lisesi'nde tamamladı. 2001 yılında Uludağ Üniversitesi veterinerlik fakültesini kazandı. Erasmus programı kapsamında Yurt dışında eğitim aldı. Yurt dışı eğitimi sonrası Uludağ üniversitesinden bölüm birincisi olarak 2006 yılında mezun oldu. Askerliğini yedek subay olarak İzmir ili Bornova ilçesinde tamamladı. Askerlik sonrası doğduğu ve büyüdüğü Karataş ilçesinde 2007 yılında veteriner hekim olarak hizmet vermeye başladı.

Halkına çok düşkün olan başkanımız, gece-gündüz demeden köy kasaba Adana'nın ilçelerine, köylerine hizmet eden değerli bir halk adamı oldu. Veterinerlikte hem vatandaşa katkı sağlamak için hem de devletin ekonomisine katkıda bulunmak için halkına hizmet eden değerli başkanımız, mesleği ile ilgili yurtdışında birçok eğitim programına katılarak aldığı eğitimler doğrultusunda Karataş bölgesinde yapılan ‘hayvancılıkta daha iyi Irklar elde edilmesi’ yönünde çeşitli çalışmalara imza attı.

Kemaliye Eğitim ve Kültüre Hizmet Derneği’ni kurarak, ilçede eğitim faaliyetleri ile birlikte madde bağımlılığı ile Mücadele'ye destek vererek gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak topluma kazandırılması yönünde çalışmalarda bulundu. Gençlere örnek olan başkanımız, her zaman kendi halkına birşeyler kazandırmak için çaba harcayan gençlerin akıl abisi yön gösterici abisi oldu.

Annesi ve babası ile birlikte Karataş'ta ikamet etmektedir. Ailesinin en büyüğü olup, 2 kız ve bir erkek kardeşi vardır.

Sosyal ve kültürel değerlere bağlı, sportif faaliyetlere karşı büyük ilgisi bulunmaktadır. Kitap okumayı ve öğretmeyi hayat felsefesi edinmiş, görüşleri açık; halkına ve Karataş'a bağlı bir yapısı bulunmaktadır. Lise döneminde Adana Ülkü Ocakları ortaöğretim biriminde görev alan Topuz, üniversite yıllarında da teşkilatından kopmadı. 2001 ve 2006 yılları arasında 5 yıl boyunca hem Ülkü Ocakları Veterinerlik Fakültesi Başkanlığı hem de Uludağ Üniversitesi öğrenci temsilciliği yaptı.

2008 ve 2015 yılları arasında MHP Karataş ilçe teşkilatında ilçe yöneticiliği yaptı. Topuz 2015 yılının Temmuz ayında Ülkü Ocakları Karataş ilçe Kurucu Başkanı olarak görev yapmıştır.

2019 mahalli idareler yerel seçimlerinde Karataş Belediye Başkanı seçilerek hizmete başlamıştır. Başkan olur olmaz makam odasındaki Kapıyı söktürüp, “halkımla aramızda mesafe olmayacak, Karataş halkı 7'den 70'e bana ulaşacak... Onların sorunlarını dinlemek çözmek benim görevimdir” demiştir. Karataş Belediyesi'ni borç batak içerisinde devraldı.

Karataş'a bir çivi çakmak için gecesini gündüzüne katarak elinden geleni fazlasıyla yapan değerli başkanımızı her zaman takdir ediyorum. Belediyenin bu kadar borcu varken büyük projelere imza atması hiç bir tane işçisini işten çıkarmaması akıl işi değildir. Çünkü Büyükşehir Belediye Başkanı’mız belediyenin borcu var diyerek binlerce kişiyi işten çıkarttı ve Adana'ya hizmet edemiyorum diyerek kendini her yerde bu şekilde ifade eden Sayın Zeydan Karalar’ın Karataş ilçemizin belediye başkanı sayın Necip Topuz’u örnek almasını dilerim.

Bir sene içerisinde Karataş sahili, Çamlık, Şahin Tepesi olsun, ulaşım ve park sorunlarını çözen halkıyla içiçe, fikir ve düşüncelerini dinleyen, araya aracı katmadan birebir halkın sorunlarını dinleyen, çözen Sayın Başkanımızın Karataş’a daha büyük hizmetler getireceğine inanıyorum.

Örnek alınacak başkan Sayın Necip Topuz’u, yaptığı çalışmalardan dolayı Karataş halkı taktir ediyor, böyle çalışkan başkanın Büyükşehir’de başkan olması halinde, büyük projelere imza atacağını ve Adana’nın kaderini değiştirecek bir zekaya sahip olduğuna inanıyorum.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Elif Akbaş - 07.09.2020 09:53:33
İnşallah adana büyükşehir belediyesine Sayın Necip Topuz başkanımız gelirde adananın kaderide değişir

YAZARIN DİĞER YAZILARI