Siz Hiç Duydunuz mu Tecavüz Adasını? - NEZİR ERTUĞRUL

12 Kasım 2020 Perşembe 00:56

Birinci Dünya Savaşı sırasında Van’ın Zeve Köyü’nün bütün halkı, kadın, çocuk ve yaşlı demeden, Ermeniler tarafından öldürülmüştü. Bununla yetinmeyen Ermeniler kentte, kadınlara toplu halde ahlaksızca tecavüzde bulunmuş, mallarına ve ziynet eşyalarına el koymuştu. Rusya, savaştan çekilirken, elindeki bütün silah ve cephaneyi Ermenilere bırakmıştı. Silahlanan Ermeni çeteler, Doğu Anadolu’yu adeta kan gölüne çevirmişti. İşte bu katliamlardan Van da nasibini almıştı.

Göl kana boyandı

Kente giren Ermeniler, karşılarına çıkan herkesi kurşuna dizmişti. Canlı tanıkların anlattıkları ve kaynaklarda yazılanlar:

"Kente giren Ermeniler, karşılarına çıkan herkesi kurşuna dizmişti. Can derdine düşen silahsız köylüler, Van Gölü'ne doğru kaçmaya başlamıştı.

İşte o anda Van ile Akdamar Adası arasında taşımacılık yapan vapurlar imdatlarına yetişmişti. Çaresiz halk, Ermeni zenginlere ait bu vapurlara doluşmuştu.

Asıl katliam da burada yaşanmıştı. Vapur, gölün tam ortasına gelince Ermeniler, Türk erkeklerini vahşice katledip, cesetlerini suya atmıştı. Kadınlar ise Akdamar'a götürülmüş, ömürlerinin sonuna kadar Ermenilerin tecavüzüne uğramıştı."

"Van Gölü'nün ortalarında, vapurda pusuya yatan Ermeni Çeteleri, insafsızca Türk çocuklarının tamamını keserler ve göle atarlar. Van Gölü'nün suları, Türk'ün kanı ile kırmızıya boyanır.”

1723 masum Müslüman-Türk kadınına tecavüz edildikten sonra katledilerek, onlar da Van Gölü'nün sularına bırakılır ve tecavüz ettikleri kadın-kızlardan 106'sı intihar eder. Ayrıca; genç olanlardan 274'ü de "sürekli tecavüz" maksadıyla bu hain kilisede tutulur." (Arzu Özok 'Tecavüz Adası' yazısından Erciyes Dergisi, Şubat 2012)

Canlı tanıklardan; "Akşam oldu mu bizim içimize Ermeniler gelirdi. 150 tane kadar kadın içinden 10-11 tanesini seçip götürürlerdi. Sabaha kadar bu kadınlara tecavüz ederlerdi. Bu kadınlar öyle olurdu ki kan revan içinde kalır, bırakıldıklarında bacaklarını gere gere yatar, oturamayacak durumda kalırlardı."

İşte bu sebeple Akdamar Adasının adı tarihe tecavüz adası olarak geçmiştir.

Ermeni Soykırımı yoktur, aksine Ermenilerin yaptığı katliamlar ve tecavüzler vardır.

Ermeni zulmü ile katledilen ve tecavüze uğramamak için namus uğruna intihar eden 50 genç kız vardır Van gölünde ve tarihte...

Bu arada Akdamar kilisesinin 9. ayinin yapıldığı bu adanın geçmişi de yapılan edepsizliğin, barbarlığın, katliamın kamuoyuna duyurulması da gerekliydi. Ermeni kilisesine şirin gözükmek için yapılan ve 3,5 milyona mal olan ve bu milletin vergileriyle restore edilen bu kilisenin bir bedeli de olmalı;  2 metre boyunda, 110 kilo haçın takılması arasına bu yapılanlar da sıkıştırılmalıydı.

Bilinmesi gereken o ki; 1880-1915 yılları arasında Ermenilerce yakılan Türk şehirlerinin arasına Van da katılmıştı.

Bilinsin ki Akdamar adası bölge halkının dediği gibi “tecavüz adasıdır. 50 Müslüman Türk kadını ise namusu için intihar etmiştir. Türk milletine hatırlatılır.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI