Erdoğan, Adana’yı, Adana Erdoğan’ı Sahiplendi - ORHAN KAMİL

11 Ekim 2021 Pazartesi 00:24

Adana Lezzet Festivali’nin bu yıl çok önemli bir konuğu vardı.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bir dizi temaslar için geldiği Adana’da, Lezzet Festivalimizin açılışını, mangal ateşini yakarak yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aslında festivalimizin sloganı olan 'coğrafya lezzettir' ifadesi buradaki durumu gayet isabetli bir şekilde ifade ediyor. Gerçekten de ülkemizde lezzet deyince akla ilk gelen yerlerden biri elbette Adana'dır. Lezzetinin ünü sınırları aşan Adana'nın kebabından yemeden, şalgamından içmeden hayata veda eden gerçekten dünya nimetlerinden mahrum gitmiş demektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu festivali düzenleyen başta Adana Valiliği olmak üzere emeği geçen tüm kurum, kuruluş ve kişilere de teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Bu sözlerden gerçekten büyük mutluluk duyduk.

Sayın Erdoğan’ın, bu sözlerini, Lezzet Festivali özelinde, Adana’ya gösterdiği ilgi ve alakanın bir göstergesi olarak değerlendiriyorum.

Nitekim…

Ceyhan’da açılışını yaptığı, ülkemizin gözbebeği Çukurova Üniversitesi’nde yapımı tamamlanan tesislerin açılışında, Adana’yla ilgili yaptıkları ve yapacakları yatırımlarla ilgili detayları mutlaka okumuşsunuzdur.
Bu yüzden detaylarına girmeye gerek yok.

Adana’nın en üst makamdan sahiplenilmesi elbette çok önemlidir.

Çünkü, Adana ve Adanalı hemşehrilerimiz bunu gerçekten hakediyor.

Biz de kendisine buradan teşekkür ediyoruz.

……………

Adana sadece polis-adliye haberlerinden ibaret değildir

Adana, artık gerçekten festivaller, fuarlar, karnavallar şehri oldu.

Neredeyse yılın her ayına bir festival, fuar düşüyor.

Hangisini sayayım…

Ülkemizin ilk ve tek sokak karnavalı olan Portakal Çiçeği Karnavalı’nı mı, işte daha dün gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ni mi, Kebap ve Şalgam Festivali’ni mi?

Geçen yıl pandeminin kavurucu etkisiyle sanal ortamda gerçekleştirilen Uluslararası Adana Lezzet Festivali, 8-10 Ekim arasında gerçekleştirildi.

Sırf festival nedeniyle bunca yaşa ve yola rağmen Adana’ya gelmeyi göze aldım.

İyi ki de gelmişim…

Biraz kendimi buldum.

Bırakın Festival alanını, Adana tıklım tıklım olmuş.

Güzel Adanamıza yurtiçi ve yurtdışından binlerce misafir gelmiş.

Yoğunluk nedeniyle, İl Trafik Müdürlüğü misafir araçları için park noktaları bile belirlemiş.

Karşılaştığım manzara gerçekten müthişti…

Bölgesel tat ve lezzetlerin de sunulduğu Adana Lezzet Festivali, Adana’nın gerçek yüzünü gösteren bir organizasyondu.

Herkes bilmeli ki, Adana sadece polis-adliye haberlerinden ibaret değildir.

Lezzet Festivali bunu dünyaya bir kez daha kanıtladı…

…………

Aman dikkat!..

Ülkemizde, insanları çeşitli yöntemlerle kandıran dolandırıcılar yeni yöntem bulmakta sınır tanımıyorlar.

Kendilerini, polis, savcı, hakim olarak tanıtan, hatta o ilin valisi adına arayıp, yardım topladıklarını söyleyerek, onlarca insanı dolandıranlar, şimdi de başka bir yöntem daha bulmuşlar.

Adana’dan bir noter dostumun anlattığına göre, bu dolandırıcılar şimdilerde PTT’nin resmi kıyafetlerini taklit ederek, “Size devletten 1000 TL gönderildi” diyerek, para veriyorlarmış.

İşin garip tarafı da verdikleri para sahte falan değil, gerçek para.

Olay da bundan sonra başlıyor.

Siz parayı aldıktan sonra teslim aldığınıza dair bir forma imza attırıyorlar. Ancak formun altına iliştirilmiş belgeleri görmüyorsunuz. Böylece sizden vekalet alınıp üzerinize ne varsa satıyorlar ya da tefeciden borç alın senet bile imzalattırabiliyormuş.

Size de gelebilirler, aman dikkatli olun, sakın imza atmayın. Atarsanız tuzaklarına düşersiniz.

Ben uyarayım istedim…

………………….

Uluslararası 5. Adana Lezzet Festivali’nde Seyhan Nehri’nin büyülü atmosferinde flyboard, lazer ve havai fişek gösterisinin göz kamaştırdığını biliyor musunuz?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Adana’daki programı kapsamında gerçekleştirdiği gençlerle buluşma toplantısına çok yoğun ilgi gösterildiğini biliyor musunuz?

Adana Lezzet Festivali’ne, yurtiçi ve yurtdışından büyük bir katılımın sağlandığını biliyor musunuz?

Sosyal medyaya, Cumhurbaşkanı’nın Adana programı için kentin çeşitli yerlerine “Sayın Cumhurbaşkanım Adana’ya hoşgeldiniz” şeklinde pankartlar astıran Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın bu pankartlarının damga vurduğunu biliyor musunuz?

Sosyal medya kullanıcılarını, Başkan Karalar’ın bu pankart ve bilboardlarının ikiye böldüğünü biliyor musunuz?

İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu’nun partisinin “rüzgârgülü” projesiyle okul çağındaki çocuk ve gençlere kahvaltı ve öğle yemeğini ücretsiz vereceklerini açıklamasına en çok kimlerin sevindiğini biliyor musunuz?

Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu efsane güreşçi İsmet Atlı adına Kozan’da geleneksel karakucak güreşleri düzenlediğini biliyor musunuz?

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI