Adana’da Sıcak ve Nem… - SEHER EREK

9 Temmuz 2021 Cuma 00:06

Güzel Adana'mı çok seviyorum. Fakat aşırı sıcaklar ve nem artışı Adana'da nefes almamızı bile zorlaştırıyor. O kadar ki, klimalar bile bu sıcağı hafifletmeye yeterli olmuyor. Sıcak hava ve yüksek nem, bıkkınlık, tahammülsüzlük, uykusuzluk, öfkelenme ve genel bir isteksizliğe sebep oluyor. Eminim bu günlerde herkes aynı şeyleri hissediyordur. Beyin sulanması ve buharlaşması sonucu herkesin bir garip davranmasına yol açar, asabiyet tavır yapar bazen, söylenilen anlaşılmaz, tam o sırada sırtımızdan süzülen ter damlacıklarını hisseder kendinizi bir klimaya sarılır bulursunuz. Eğer dışarı çıkmak zorundaysanız ölüm gibi gelir. Biz Adanalılar dışarı çıkınca eriyoruz sanarız, çünkü havası öyle hissettirir.

Yaşam kalitemizin git gide düştüğünü hissederek yaşıyoruz. Yazlığı olan yazlıklarına, yaylada evi olan yayla evine giderek resmen Adana’dan kaçıyor. En sıcak günleri yaşadığımız bugünlerde  sağlığımız için yapabileceğimiz en önemli şeyler, sabah ve akşam ılık bir duş almak, bol bol su tüketmek ve güneşin en dik olduğu saatlerde gerekmedikçe dışarıya çıkmamak. Ne güzel, imkanları olup da sıcaklardan kaçabilene. Evinde kliması olmayan, güneşin altında çalışan sıcağı dibine kadar yaşayan herkese büyük kolaylıklar diliyorum. Gerçekten çok zor!

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI