Babamsız Bir Babalar Günü Daha… - SEHER EREK

10 Haziran 2021 Perşembe 01:20

Babalar günü herkes için farklı bir anlam taşır. Kimisi hüzünlenir, kimisi sevinir, kimisinin de umurunda bile olmaz… Bana göre ‘baba’ kelimesi hak edilmesi gereken bir sıfat. Bir çoçuğun sadece doğumuna vesile olmak, gerçek bir babalık değildir diye düşünüyorum. Hatta bazı babalar kan bağı olmasa bile, bu duyguyu kalbinde zaten taşır ve dibine kadar babalık yaparlar.

Baba dediğin her koşulda ve her şartta evladının arkasında durandır. Tıpkı benim babam gibi koruyup kollayan, sahip çıkan gerçek babalar da var tabi.  Şu an çok uzaklar da belki ama yaşadığı tüm hayatı boyunca evlatları olarak hepimiz minnettarız O’na.

Dağ gibi babam vardı benim. Tam 7 tane çocuk büyüttü ve bir gün olsun bizi kimseye muhtaç etmedi. Ayağında ayakkabısı yoktu ama bizde hiç eksik etmedi. Kendine asla öncelik vermedi. Babamın önceliği hep evlatlarıydı. İyi ki benim, iyi ki bizim babamızdı. Çok güzel ahlaklı, şerefli, namuslu, harama el sürmezdi benim babam. Haram lokma geçirmedi boğazımızdan.

Bize iyi insan olmamızı, insanları kırmamamız gerektiğini, saygıyı ve en önemlisi insanı nasıl sevmemiz gerektiğini öğretti canım babam. O’nu kaybettiğimden beri bir yanım hep eksik, babalar günü anlamsız.

Biraz daha yaşasaydı, eşimi ve torunlarını tanısaydı keşke. Çok severdi eminim hem de herkesten daha iyi severdi. Çünkü nasıl sevileceğini O çok iyi bilirdi.

Senin öğrettiklerini devam ettiriyorum babam gözün arkada kalmasın, göremediğin torunlarına da senden öğrendiklerimi aşılıyorum.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI