Çocuklarınızı Alet Etmeyin Ne Olur! - SEHER EREK

27 Temmuz 2021 Salı 21:19

Kutsal bir görevdir annelik. Ne mutlu tabii bunu bilene. Bana göre Rabbimin emanetleridir çocuklar. Tamamen savunmasız, masum, melekler ya ötesi var mı?  Hem çocuk sahibi olma duygusu, tarifi olmayan duygular yaşatır insana. Düşünsenize size muhtaç bir canlı, daha ilk doğduğunda tutar elinizi, gözünüzün ta içine bakar. Koşulsuz, şartsız, sebepsiz sadece seven en güzel varlıktır aslında. Kimisi adaklar adar, kurbanlar keser, dualar eder sahip olabilmek için, kimisi de bırakın sahip çıkmayı köşe bucak dilendirir. Hatta kendisi dilenirken insanların duygularını sömürmek uğruna kucağında akşama kadar uyusun diye ilaç vererek uyutur, şiddet uygular, işkence eder. Aslında çok zordur çocuk olmak! Malum bütün çocuklar şanslı doğmuyor. Düşünsenize en çok güvendiğiniz, sığındığınız, en çok sevdiğiniz anneniz yapıyor bunu!

Tek dileğim Rabbim böyle insanlara çocuk vermesin. Gerçekten kıymetini bilmeyen yaşamamalı bu muhteşem duyguyu. Bilemez ki zaten kıymetli olduğunu!

Bu yüzden önce hamile kalmak, çocuk istemek değildir, kadın olmak, anne olmak için yeterli midir? Kesinlikle hayır.

Trafik ışıklarında her durdurduğumuzda kucağında çocuğuyla yaklaşan kadınları (kadınları diyorum çünkü anne demek istemiyorum onlara) her gördüğümde kötü oluyorum, gözlerim doluyor, dayanamıyorum o çocukların bakışlarına. Yetişememek ne kötü. Keşke sihirli bir değneğim olsa da kurtarabilsem bütün çocukları!

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI