Faturayı Elektrik Çarptı - SEHER EREK

1 Eylül 2021 Çarşamba 01:47

Bugünlerde herkesin ortak çilesi olan elektrik faturaları eskiden cep yakıyordu, şimdi ise can yakıyor. Elektrik faturalarının bu kadar kabarmasına sebep ne oldu? Evlerinde elektrikli eşyalarını çok fazla kullanan da  kullanmayan da aynı şikayette. Bırakın çok yakmayı; yaylara, tatillere giden kişilerin bile boş bıraktıkları evlerine şaşırtan uçuk kaçık faturalar geliyor. Bu durum da gerçekten insanların sinirleriyle oynuyor.

Dudak uçuklatan elektrik faturasını öderken faturaların bu şekilde gelmesine sebep olan şey nedir? Vatandaşta merak konusu oluyor. Bunu bilmek bütün vatandaşlarımızın  en doğal hakkı.

Bir gazeteci olarak bana soruyorlar, bildiğimiz bir şey var mı diye? Dar gelirli vatandaşların neredeyse maaşının yarısı faturalara gidiyor. Hayat şartları yeterince zorluyorken, en azından faturalar el yakmasa ne iyi olur!

Evimizdeki elektronik eşyaları kullanırken korkar olduk. Acaba bu ay ne kadar fatura gelir diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz. Beterin beteri var dedikleri bu olsa gerek. Eskiden beğenmediğimiz faturaları şimdi mumla arar olduk. Aslında herşey ateş pahası, hiç bir şeye  güç yetmiyor. Kirada oturanlar, çocuklarını okutanlar, fazla nüfusa sahip olanlar, mutfak masrafına bile yetişemezken fatura öderken ne kadar zorlanır siz düşünün! Ayrıca yüksek gelen faturaların önemli bir detayı da sürekli elektrik kesintileri. Acaba bu kadar kesinti olmasaydı kim bilir ne kadar elektrik faturanız olurdu?

Ben dahil hepimiz yetkililerden açıklama bekliyoruz, neden bu kadar fazla ödüyoruz? Bizi aydınlatırsanız seviniriz!

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI