Suya Sabuna Dokunun! - SEHER EREK

14 Temmuz 2021 Çarşamba 02:10

“Evini temiz tut misafir gelebilir, kendini temiz tut Azrail gelebilir” diyor atasözü. Aslında atalarımızın hiçbiri de boşuna söylememiş sözlerini. Hani pandemi sebebiyle insan sağlığını da son derece tehdit eden koronavirüs de dahil toplu taşıma araçlarını kullanmadık ve zaten kalabalıklaşmadık da. Şimdi normalleşmeye döneli çok oldu ama biz daha virüsü atlatamadık ve dünyada da tamamen bitmiş değil. Hatta virüs mutasyona uğramışken bu rahatlık neden?

Yine sosyal mesafeyi, dezenfekte olmayı ve temizliğe önem vermeyi unutmamalıyız. Mesela otobüse biniyorum, bazen dolmuşa, biraz kalabalık oluyor gibi tamam anladık ama bu ter kokusuna bir anlam veremiyorum. Adı üstünde toplu taşıma araçları, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok.Bana göre bu da bir saygısızlık.Tamam anlıyorum yaşadığımız şehir gerçekten çok sıcak, tabiri caizse yanıyoruz. İşte tam da bu yüzden daha dikkatli olmalıyız.

Arkadaşım! Sana hatırlatayım biz kendimizi bildik bileli atalarımız der ki; “Temizlik imandan gelir.” Bu atasözünü de bilmeyen yoktur herhalde. Yani imana gelmenin en birinci şartı temizliktir! Siz kendiniz rahatsız olmayabilirsiniz ama lütfen çevrenizdeki insanları düşünün, hiç kimse sizin terinizi koklamaya mecbur değil. Zaten sıcaklar malum, daha da çekilmez hale getirmeyin lütfen! Mesele sadece biraz su ve biraz da sabun kullanın; üşenmeyin, zorsunmayın, temiz olmak işte bu kadar kolay.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI