Gençlerin Tek Eğlencesi Online Oyunlar - SERANUR YILMAZGİL

17 Nisan 2021 Cumartesi 10:50

Çağımız teknoloji çağı ve artık herkesin oynadığı uğraşı olan bir oyun var özellikle de gençlerin ve yetişkinlerin...

Yetişkinlerin kimi oyun oynarken kimi de oynayanlara karışıyor. Şimdiki nesil uğraşacak bir şeyi olmayınca oyuna sarıyor ki zaten pandemiden ötürü artık bir yere çıkılmadığı için gençler bir oyuna başlıyor, oynadığı oyun hoşuna gittikçe alışıyor ve daha çok sarmaya başlıyor. Fakat bazı aile bireyleri ve çevre bu durumdan rahatsız oluyor. Elbette herkesin uğraştığı, sevdiği, yapmaktan mutlu olduğu şeyler var. Biz bu zamanın gençleri de oyun oynamayı seviyoruz. Bu grubun için de bende yer alıyorum.

2018 yılında çıkan, herkesi kendine bağlayan PUBG oyununu ben de oynuyorum, oynadıkça zaman geçiriyor, eğleniyor ve kafa dağıtıyorum. Benim ailem de oyunuma çok karışıyor ve bir süre sonra zevk aldığım oyundan da soğuyup sıkılıyorum. Bu durum, bunu yaşayan herkesi asosyalleşmeye sürüklüyor ve her şeyden uzaklaşmasına sebep olabiliyor. Öğrenci olanlar okula gidemediğinden evde daha çok bunalıma giriyor çünkü zaten okulundan, arkadaşlarından uzak olması onları yeterince mutsuzlaştırıyor. Hepimizin şu anki yaşadığı durum bu ve elimizdeki en iyi uğraş, zaman öldürücü şey oyun oynamak, film izlemek ya da kitap okumak... En azından oyun oynarken yeni kişilerle tanışabiliyor, sanal ortamda da olsa sosyalleşebiliyor ve keyifli vakit geçiriyoruz. Lütfen olaylara bizim açımızdan da bakın ve yargılamak yerine anlamaya çalışın...

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI