İyi Tatiller Çocuklar… - ZEYNEL GÜL

18.6.2022 03:13:00

2021 – 2022 eğitim – öğretim yılının bitmesiyle beraber okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci kardeşimiz dün itibariyle karnesini alarak, yaz tatiline giriş yaptı.

Biliyorsunuz; 2021 – 2022 eğitim – öğretim yılı, tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisiyle birlikte yaklaşık 1,5 yıl aranın ardında bu yıl yüz yüze ve tam zamanlı olarak başlamıştı.

Tabi, karne heyecanını karne heyecanını tüm öğrenciler dibine kadar yaşarken, bazı öğrencilerde sevinç, bazı öğrencilerde de hüzün söz konusu oldu.

Bazı öğrenciler bir üst sınıfa geçmenin sevincini yaşarken, bazı öğrenciler de okulu bırakmak zorunda kalmanın hüznünü yaşadı.

Ama hemen her öğrencinin en büyük mutluluğu ise yaz tatili olması…

Karne heyecanı çok farklı olur…

Bizler de öğrenci olduğumuz dönemlerde karnemizi alır almaz eve getirir, ardından da top oynamak için kendimizi bir an evvel sokağa fırlatırdık…

Karnemizde zayıf yoksa o sevinçle birlikte tüm gün topun peşinden koşturur, annemizden, babamızdan gelecek hediyeyi hayal ederdik.

Fakat karnemizde zayıf varsa yine tüm gün topun peşinden koşturup, akşam annemizden, babamızdan yiyeceğimiz azarı, dayağı düşünürdük…

Bunların hepsi çocukluğun ve gençliğin en tatlı, en güzel heyecanlarıydı. İnşallah bu heyecanımız hiçbir zaman bitmez…

İyi tatiller çocuklar…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI