Eğitim-Bir-Sen Adana’dan İsrail’in saldırılarına protesto

Eğitim-Bir-Sen Adana’dan İsrail’in saldırılarına protesto

Memur-Sen Adana İl Temsilciği ve Filistin Halkı Dayanışma Platformu tarafından organize edilen ‘’Filistin’e Destek Programları’’ kapsamında İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları protesto edildi.

Eğitim-Bir-Sen Adana’dan İsrail’in saldırılarına protesto

MEHMET AKİF ORTAÇ - İstasyon Meydanı’nda düzenlenen protesto gösterisine, Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi ev sahipliği yaptı.

Düzenlenen protesto etkinliğinde konuşan Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, ‘’Burada olmak irade beyanıdır, mazlumların yanındayım demektir’’ dedi.‘’HERKES GÜCÜNÜN YETTİĞİNİ YAPMALI’’

Başkan Sezer, ‘’Filistin’de olan bu zulme sessiz kalan da destek veren de bu suça ortaktır. Bizler ellerimizle düzeltemediğimiz şeyi dillerimizle düzeltmeye çalışıyoruz. Kalbimizle tüm zalimlere buğz etmeye ve gücümüzün yettiği kadarını yapmaya çalışıyoruz. Herkes gücünün yettiği kadarını yapması gerekiyor. Biz bugün burada kıyamdayız’’ diye konuştu.‘’HER ZAMAN DİRENENLERİN YANINDAYIZ’’

Sezer, ‘’Gazze’deki Filistinli kardeşlerimizle dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha Adana İstasyon Meydanından haykırıyoruz. Burada olmak bir irade beyanıdır. Ben mazlumların yanındayım demektir. Aynı zamanda ben direnenlerin yanındayım demektir. Ben işgale ve emperyalizme karşıyım demektir. Ben zalimlerin karşısındayım demektir. Ben Kudüs’ün ve Mescid-i Aksanın yanındayım demektir. Direnen ve mazlumun yanında olanları buradan selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Sezer, sözlerini Kurucu Genel Başkanları ve Kudüs Şairi 7 güzel adamdan biri olan Mehmet Akif İnan’ın Mescid-i Aksa Şiiriyle sonlandırdı.  
 

DİĞER HABERLER