Zeydan Karalar'dan Basın Toplantısı

Zeydan Karalar Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Zeydan Karalar Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Basın Mensuplarıyla buluştu. Sheraton Grand Hotelde düzenlenen toplantıda geçen süre zarfında yaptığı çalışmalardan bahseden Karalar,” Hem pandemi, hem de deprem çok sıkıntılı günler yaşadık” ifadelerini kullandı.HABER/FOTO: MEHMET AKİF ORTAÇ

2024 Yılı 31 Mart yerel seçimlerinde tekrar CHP’den Aday gösterilen Zeydan Karalar geçen 5 yıl içinde yaptığı projelerini anlattı. Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.  
Çok zorlu şartlarda Belediye’yi devraldıklarını belirterek başlayan Karalar, “Değerli arkadaşlar, Yaklaşık beş yıl dolmak üzere. Yani uzunca bir süre bir araya gelemedik ama bu dönemde zaman zaman bir araya gelip dertleştik. Eleştirilerinizi aldık. Önerilerinizi aldık. Nasıl başladığımızı, hangi şartlarda başladığımızı biliyorsunuz. Bu dönem belediye başkanları açısından en sıkıntılı dönem  oldu. Hem pandeminin hem depremin olduğu bir beş yıl Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmedi. Bizim ayrıca ağır bir ekonomik tablo alma durumumuz da işimizi çok zorlaştırıyordu. Fakat bunların tamamının önlemini alıp onları aşmak ve adına hizmet etme imkânı yakalamış bulunmaktayız. Bundan dolayı gerçekten büyük sevincini yaşadığımı söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı 

ASKİ’de büyük başarı elde ettiğini söyleyen Karalar, “Şimdi mesela burada gösterdik. Gördüğüm zaman ben de bir üstünden geçeyim. İşte ASKİ'de iki bin üç yüz kırk kilometre içme suyu hattı yaptık. Ve bu devam ediyor. Bunun içerisinde su götürme önceden başlamış ve yüzde 11 bitmiş, 64 köye su götürme işiyle birlikte Karataş'ın İmamoğlu'nun, Yumurtalık, Tufanbeyli dedim. Kısmen kozanım. Buna dahil değil. 386 Bin 442 iki metre yağmur suyu ve kanalizasyonu, gösteride görmüşsünüzdür Eskiden ciddi bir yağmur yağdığında Adana'nın çoğu yerde sallarla gezmeniz gerekirdi. Gerçekten çok büyük bir göl görüntüsü olurdu. Onun aşırı yağmurlarda dahi eskisi kadar yaşanmadığını görürsünüz. Çok az yer kaldı yapmadığımız. Sanıyorum iki üç yer, onu da yaparsak çok fazla yağmur yağdığında  büyük sıkıntı çekmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

İlçelere ve Köylere de ciddi hizmetler verdiklerini belirten Karalar, “440 bin metre asbestini burada içtik. Az buz bir şey değil. Ve belki de bu dönemin en büyük projesi Yedigöze Barajı'ndan şeye Kozan, İmamoğlu kısmen bakın görüyor musunuz? Kısmen Ceyhan'ın köyleri ve Yumurtalık’ın köylerine su götürülen işi çatallandırılışında bir işin temelini attık. Tarımsal hizmetlerde tarım çiftçiyi de yalnız bırakmadık. Yani yem dağıttık, fide dağıttık. Güneş paneli dağıttık. 78 köprü ve menfez yaptık bu dönemde.” dedi.  
Devam eden projelerinden de bahseden Karalar, “Uçak Mahallesi Köprüsü, Zeytinli Mahallesi Köprüsü, Yavuzlar Köprüsü, Yavuzlar Köprüsü'nün inşaatı devam ediyor. Daha önceden başlamıştık biliyorsunuz. Girne Köprüsü'nü Bizim bitirdiğimiz bir köprü.” diye belirtti.


 

Etiketler:
zeydan karalar

DİĞER HABERLER

Adana
Adana'da kayıp genç ölü bulundu
29 Şubat 2024 Perşembe
Çukurova
Çukurova'dan işçilere rekor zam
29 Şubat 2024 Perşembe
Adana
Adana'da İlham Zirvesi düzenlendi
28 Şubat 2024 Çarşamba
Çöplük sorununa çözüm sözü
Çöplük sorununa çözüm sözü
28 Şubat 2024 Çarşamba