10 İlde Sibergöz-19 Operasyonları: 33 Gözaltı

10 ilde 'Sibergöz-19' operasyonu gerçekleşti

10 ilde 'Sibergöz-19' operasyonu gerçekleşti

10 ilde bilişim sistemlerini kullanarak dolandırıcılık ve hırsızlık yapan şüphelilere düzenlenen operasyonda 33 şüpheli yakalandı.

 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, bilişim sistemlerini kullanarak gerçekleştirilen nitelikli dolandırıcılık ve hırsızlık suçlarına yönelik olarak 10 ilde gerçekleştirilen operasyonu duyurdu.

Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda Antalya, Muğla, Diyarbakır, Adana, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Mersin, Batman ve Bursa illerinde düzenlenen operasyonlarda 33 şüphelinin yakalandığını belirten Yerlikaya, İstanbul ve Antalya'da kripto para ve ürün alım-satım komisyonlarıyla birlikte şüphelilere ait 63 milyon lira ele geçirildiğini, ayrıca banka hesap hareketliliği ve bir kişinin kripto uygulaması hesabından rızası dışında 530 bin liranın başka hesaplara aktarıldığının tespit edildiğini açıkladı.

Yerlikaya, "Sanal ortamda halkımızı dolandırmaya çalışanlar Sibergöz üzerinizde. Jandarmamız, polisimiz ensenizde, sizlere göz açtırmayacağız. Milletimizin duası sizinle siber suçlarla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir." şeklinde konuştu.

 

Etiketler:
Ali Yerlikaya

DİĞER HABERLER

Tüfekle  çevreye ateş açtı
Tüfekle çevreye ateş açtı
29 Şubat 2024 Perşembe
Ukrayna
Ukrayna'da Türk gemisi vuruldu
28 Şubat 2024 Çarşamba
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
Adnan Oktar hakkında yeni gelişme
28 Şubat 2024 Çarşamba