Kurban Bayramı Tatili Ne Zaman Başlıyor?

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor?

Kurban Bayramı tatilinin ne zaman başlayacağı, tatil planı yapmak isteyen binlerce kişi tarafından sorgulanmaya başladı. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Bayram tatili 9 gün mü olacak?

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor?

 Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sene başında yayımlanan 2024 yılı dini takvimi sonrasında Kurban Bayramı tarihleri belli oldu.

Buna göre; 2024 yılında Kurban Bayramı, 16 Haziran Pazar günü başlayacak. 4 gün sürecek olan bayram, 16-17-18-19 Haziran tarihlerinde idrak edilecek.15 Haziran Cumartesi günü ise Kurban Bayramı arifesi eda edilecek.

 

BAYRAM TATİLİ 9 GÜN MÜ OLACAK?

Kurban Bayramı dolayısıyla 16 Haziran Pazar, 17 Haziran Pazartesi, 18 Haziran Salı ve 19 Haziran Çarşamba resmi tatil olacak.

Sonrasında denk gelen 20 Haziran Perşembe ve 21 Haziran Cuma gününün de hükümet tarafından tatil edilmesi durumunda bayram tatili hafta sonlarıyla birlikte 9 gün olacak.

 

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Emeklilerin uzun süredir beklediği haber nihayet geldi: "Kurban Bayramı'nda emekliye müjde!" Bu haber, birçok emekli tarafından heyecanla bekleniyor. Ancak, emeklilerin ne kadar ikramiye alacakları, kimlerin bu ikramiyeden faydalanacağı ve ödemelerin nasıl yapılacağı gibi sorular da gündeme geliyor. Kurban Bayramı emekli ikramiyesi, tüm emekliler için geçerli olan bir ödeme. Bu ikramiye ödemeleri, Kurban Bayramı'na kalmadan önceden yapılacak şekilde ayarlanıyor. Bu sayede emeklilerin kafa karışıklığı yaşamadan, bayram öncesi ikramiyelerini alabilecekleri planlanıyor.

 

DİĞER HABERLER

Mobil kaza tutanağı e-Devlet
Mobil kaza tutanağı e-Devlet'te!
23 Mayıs 2024 Perşembe
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
Kireç silosu devrildi: 2 ölü
20 Mayıs 2024 Pazartesi
21 sözleşmeli personel alınacak!
21 sözleşmeli personel alınacak!
20 Mayıs 2024 Pazartesi
Bakan Göktaş’tan açıklama
Bakan Göktaş’tan açıklama
18 Mayıs 2024 Cumartesi
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
Sessiz yürüyüş 27. haftasında
18 Mayıs 2024 Cumartesi