MİT İş İlanı Açtı: KPSS Şartı Yok

MİT ilan verdi: KPSS şartsız personel alımı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), yeni personel alımları için başvuruların açıldığını duyurdu.

MİT ilan verdi: KPSS şartsız personel alımı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), 6 farklı pozisyonda personel alımı gerçekleştirecek. Bu pozisyonlar arasında İstihbarat Uzmanı, Mühendis, Dil Uzmanı, Tekniker, İHA Sistemleri Pilotu, Koruma ve Emniyet Memuru bulunuyor. KPSS puan şartı aramayan kurum, başvuru şartları ve kadrolara ilişkin tüm detayları resmi kariyer sayfasında açıkladı.

MİT personel alımı başvurusu yapmak için öncelikle MİT resmi kariyer sayfası mit.gov.tr/mks/ adresine giriş yapmanız gerekiyor. Başvuru şartlarını taşıdığınız ilana giriş yapın ve ardından özgeçmişinizi sisteme kaydedin. Başvurunuz kurum tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

İstihbarat Uzmanı pozisyonu için başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Ayrıca, en az 4 yıllık lisans programından mezun olmaları ve belirtilen yabancı dil gerekliliklerinden birini karşılamaları gerekiyor.

Dil Uzmanı pozisyonu için adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 40 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. İlgili dilde mezun olmuş olmaları veya belirtilen yabancı dil kriterlerinden birini karşılamaları gerekiyor.

Mühendis pozisyonunda başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 34 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. Bilgisayar, elektronik veya diğer mühendislik alanlarında lisans mezunu olmaları gerekiyor. Ayrıca belirtilen İngilizce dil gerekliliklerini karşılamaları gerekiyor.

İHA Sistemleri Pilotu pozisyonu için adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve 34 yaşını doldurmamış olması gerekiyor. İlgili lisans programlarından mezun olmaları gerekiyor ve belirtilen sağlık kriterlerine uygun olmaları gerekiyor.

Koruma ve Emniyet Memuru pozisyonu için adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekiyor. Erkek adaylar için belirli yaş ve eğitim şartları, kadın adaylar için ise farklı yaş ve eğitim şartları bulunuyor. Ayrıca, belirtilen sağlık kriterlerine uygun olmaları gerekiyor.

Başvuruların belirtilen şartları sağlayan adaylar arasından değerlendirileceği belirtiliyor.
 

DİĞER HABERLER

Meteoroloji uyardı!
Meteoroloji uyardı!
26 Mayıs 2024 Pazar
Şehirden indim köye
Şehirden indim köye
25 Mayıs 2024 Cumartesi
Uzmanlardan uyarı geldi
Uzmanlardan uyarı geldi
23 Mayıs 2024 Perşembe
185 kiloyla doğum yaptı
185 kiloyla doğum yaptı
22 Mayıs 2024 Çarşamba
Motosikletten düşen çocuk öldü
Motosikletten düşen çocuk öldü
22 Mayıs 2024 Çarşamba